29 Şubat 2024 Perşembe

AYAY Öğrencileri Üniformalarını Giydi

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin üniforma giyme töreni gerçekleştirildi

AYAY Öğrencileri Üniformalarını Giydi
Haber Giriş Tarihi: 27 Nisan 2019 15:31 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin üniforma giyme töreni gerçekleştirildi.

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Safiye Hüseyin Elbi Konferans Salonunda Cuma günü gerçekleştirildi. Her yıl geleneksel olarak icra edilen üniforma giyme töreninde, Acil Yardım ve Afet Yönetimi öğrencilerinin üstlendikleri görevin kutsallığı anlatıldı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, ”Benim için en önemli değer siz değerli öğrencilerimizdir. Sizleri öncelikle tebrik ediyorum. Güzel bir bölüm olması yanı sıra uygulaması olan bir bölümdesiniz. Ülkemiz ve dünya, doğal afetlerin olabildiğince yaygınlaştığı son yıllarda küreselleşen ısınma ve buna benzer faktörlerle karşı karşıya kalmaktadır. Ülkemizin deprem kuşağında bulunmasından dolayı yaşanacak herhangi bir olumsuzluk karşısında sizlere çok ihtiyaç var. Bir çok farklı bölümden mezun olanların hemen istihdam bulabilme imkanı olamıyor. Fakat sizler çok şanslısınız. Aynı zamanda bu bölüm çok kutsal bir vazifenin gerçekleştiği bir bölüm. Zorda kalan insanlara el uzatacaksınız. Hz. Peygamber, insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır diyor. Sizler de insanlara faydalı olacaksınız. Bu vesileyle yapılan bu tören hayırlı olsun, sizlere de başarılar diliyorum.” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Genel Sekreter Sami Yılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, Çanakkale AFAD Müdürü Levent Yılmaz, Çanakkale Meteoroloji Müdürü Mustafa Yıldız, ÇÖMÜ akademik ve idari personeli, kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)