25 Nisan 2019 Perşembe

ÇOMÜ Akademik Yıl Açılışı Yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreni yapıldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreni 24 Ekim Çarşamba günü Troia Kültür Merkezi’nde yapıldı. Akademik yıl açılış törenine TÜBİTAK

ÇOMÜ Akademik Yıl Açılışı Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 24 Ekim 2018 20:15 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreni yapıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreni 24 Ekim Çarşamba günü Troia Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Akademik yıl açılış törenine TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, kurum ve kuruluş temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Tören, müzik dinletisi ile başlarken, sonrasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin çalışmalarının anlatıldığı tanıtım filmi gösterimi gerçekleştirildi. Açılış konuşmaları ile devam eden program çerçevesinde Hasan Mandal da, ‘Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Durum Değerlendirmesi ve Yeni TÜBİTAK Yaklaşımı’ konulu akademik yılın ilk dersini verdi.

Akademik yıl açılış törenin sonunda ise, 2017-2018 Akademik yıllarını kapsayan dönemde farklı alanlarda yapmış oldukları çalışmalar ve başarıları ile ön plana çıkan öğrenci ve akademisyenlere ödülleri takdim edildi.

Paylaş:
Prof. Dr. Sedat Murat Göreve Başladı

ÇÖMÜ Haberleri

Prof. Dr. Sedat Murat Göreve Başladı

Yeni Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Prof. Dr. Yücel Acer'den görevi teslim

ÇOMÜ ve HAVELSAN Arasında Protokol

ÇÖMÜ Haberleri

ÇOMÜ ve HAVELSAN Arasında Protokol

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve HAVELSAN arasında işbirliği protokolü

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

Eğitim Fakültesi'nin yeni binası açılışı