20 Mart 2019 Çarşamba
Reklam

ÇOMÜ Artık A Plus Üniversite

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrenci memnuniyetinde on altıncı sıraya yükseldi. Üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar gerçekleştiren bir araştırma laboratuvarı olan “Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı” tarafından ilki 2016 senedinde yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet

ÇOMÜ Artık A Plus Üniversite
Haber Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2018 11:48 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrenci memnuniyetinde on altıncı sıraya yükseldi.

Üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar gerçekleştiren bir araştırma laboratuvarı olan “Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı” tarafından ilki 2016 senedinde yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın üçüncüsü, 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören yirmi altı binden fazla öğrenciden veri toplanarak gerçekleştirildi.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Anketi raporuna göre Devlet Üniversitelerinin Genel Memnuniyet Sıralaması’nda ÇOMÜ bu sene on altıncı sıraya yükseldi.

Öğrenim deneyiminin tatmin ediciliği, yerleşme ve yaşamının yeterliliği, akademik destek ve ilgi, öğrenme imkanları ve kaynakların zenginliği, kurumun yönetim ve işleyişin memnuniyet, kişisel gelişim ve kariyer desteği başlıklarının, öğrencilerin memnuniyet alanlarını oluşturduğu “Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu, öğrenme imkan ve kaynaklarının zenginliği” alanlarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi A Plus üniversite olmaya hak kazandı.

Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu sıralamasında bu sene 23, akademik destek ve ilgi sıralamasında 35, kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet sıralamasında 52. sıraya gelen ÇOMÜ, memnuniyet alanlarına göre ilk yirmi üniversite arasında yer aldı.

İki Fakülteden Üstün Başarı

Akademik teşvik performanslarının ölçü alınmış olduğu fakülteler sıralamasında, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi ve Tıp fakültesi bu sene önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Bu seneki sıralamada Eğitim Fakültesi 25’ten 10. sıraya, Tıp Fakültesi 25’ten 11. sıraya yükseldi. İletişim Fakültesi son iki senedir 1. sırayı ve Siyasal Bilgiler Fakültesi ise son iki senedir 4. sırayı korudu.

Konu ile ilgili görüşlerini bildiren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Prof. Dr. Yücel Acer, Üniversitemizin kalitesini arttırmak adına üç sene boyunca yapmış oldukları çalışmaların meyvesini verdiğini söyleyerek kalitedeki bu gelişmenin her alanda olduğu gibi öğrencilerin memnuniyetlerine de yansımış olduğunu belirtti. Prof. Dr. Acer, ÇOMÜ’nün yükselen kalitesi ile her sene daha fazla beğenilen ve tercih edilen bir üniversite haline gelmiş olduğunu belirtti.

 

Paylaş:
Eğitim Fakültesi Açılıyor

ÇÖMÜ Haberleri

Eğitim Fakültesi Açılıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi

ÇOMÜ’de Spor Alanları Genişliyor

ÇÖMÜ Haberleri

ÇOMÜ’de Spor Alanları Genişliyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde spor alanları genişliyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde spor alanları genişliyor. Okçuluk Sahası ve Fitnes Salonu’nun tanıtımı

Erasmus Öğrencileri Şehitlik’te

ÇÖMÜ Haberleri

Erasmus Öğrencileri Şehitlik’te

Erasmus öğrencileri Şehitlik’te. Erasmus için Çanakkale’ye gelen öğrenciler Şehitlik’te gezdi. Erasmus+ Değişim ve Free Mover Programı kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart