ÇOMÜ Artık A Plus Üniversite

ÇOMÜ Artık A Plus Üniversite

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrenci memnuniyetinde on altıncı sıraya yükseldi.

Üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar gerçekleştiren bir araştırma laboratuvarı olan “Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı” tarafından ilki 2016 senedinde yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın üçüncüsü, 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören yirmi altı binden fazla öğrenciden veri toplanarak gerçekleştirildi.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Anketi raporuna göre Devlet Üniversitelerinin Genel Memnuniyet Sıralaması’nda ÇOMÜ bu sene on altıncı sıraya yükseldi.

Öğrenim deneyiminin tatmin ediciliği, yerleşme ve yaşamının yeterliliği, akademik destek ve ilgi, öğrenme imkanları ve kaynakların zenginliği, kurumun yönetim ve işleyişin memnuniyet, kişisel gelişim ve kariyer desteği başlıklarının, öğrencilerin memnuniyet alanlarını oluşturduğu “Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu, öğrenme imkan ve kaynaklarının zenginliği” alanlarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi A Plus üniversite olmaya hak kazandı.

Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu sıralamasında bu sene 23, akademik destek ve ilgi sıralamasında 35, kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet sıralamasında 52. sıraya gelen ÇOMÜ, memnuniyet alanlarına göre ilk yirmi üniversite arasında yer aldı.

İki Fakülteden Üstün Başarı

Akademik teşvik performanslarının ölçü alınmış olduğu fakülteler sıralamasında, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi ve Tıp fakültesi bu sene önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Bu seneki sıralamada Eğitim Fakültesi 25’ten 10. sıraya, Tıp Fakültesi 25’ten 11. sıraya yükseldi. İletişim Fakültesi son iki senedir 1. sırayı ve Siyasal Bilgiler Fakültesi ise son iki senedir 4. sırayı korudu.

Konu ile ilgili görüşlerini bildiren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Prof. Dr. Yücel Acer, Üniversitemizin kalitesini arttırmak adına üç sene boyunca yapmış oldukları çalışmaların meyvesini verdiğini söyleyerek kalitedeki bu gelişmenin her alanda olduğu gibi öğrencilerin memnuniyetlerine de yansımış olduğunu belirtti. Prof. Dr. Acer, ÇOMÜ’nün yükselen kalitesi ile her sene daha fazla beğenilen ve tercih edilen bir üniversite haline gelmiş olduğunu belirtti.

 

A Plus Çanakkale ÇÖMÜ

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

ÇOMÜ Öğrencileri Girişimcilik Yarışmasında Birinci Oldu17 Ekim 2018

ÇOMÜ Öğrencileri Girişimcilik Yarışmasında Birinci Oldu

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteği ile ikinci kez gerçekleştirilen Startup Weekend 2 Girişimcilik

ÇÖMÜ’de Sıcak Çorba İkramları Başladı15 Ekim 2018

ÇÖMÜ’de Sıcak Çorba İkramları Başladı

Çanakkale Belediyesi’nin Terzioğlu Kampüsü’ndeki sıcak çorba ikramları başladı. Çanakkale Belediyesi’nin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde

Kampüste Sıcak Çorba İkramları Başlıyor10 Ekim 2018

Kampüste Sıcak Çorba İkramları Başlıyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel hale geldiği sıcak çorba ikramları başlıyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenim

ÇOMÜ Bükreş’te Tanıtıldı11 Eylül 2018

ÇOMÜ Bükreş’te Tanıtıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Uluslararası Sosyal ve Davranış Bilimleri