30 Kasım 2023 Perşembe

ÇOMÜ Dış Danışma Kuruluyla Bir Araya Geldi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; “Artık daha fazla bilim, bilimsel proje konuşan bir üniversite haline geldik.” Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kalite Güvencesi Çalışmaları Dış Danışma Kurulu

ÇOMÜ Dış Danışma Kuruluyla Bir Araya Geldi
Haber Giriş Tarihi: 20 Şubat 2019 17:45 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; “Artık daha fazla bilim, bilimsel proje konuşan bir üniversite haline geldik.”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kalite Güvencesi Çalışmaları Dış Danışma Kurulu toplantısı Rektörlük Senato Salonunda düzenlendi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Mustafa Görün, Prof. Dr. Süha Özden, Kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, özel şirket temsilcileri, mezunlar katıldı.

Kısa tanıtım filminin gösterimi ile başlayan toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin 2015 ve 2019 seneleri arasındaki faaliyetleri ve Kalite Güvencesi Çalışmaları ile ilgili sunumu ile devam etti. Sunumun sonrasında Rektör Acer bir konuşma yaparak “Artık daha fazla bilim, bilimsel proje konuşan bir üniversite haline geldik. Yapılan araştırmalarda bunun sonuçlarını da almaya başladık. Bu bağlamda üniversitemizin kalitesini yukarıya taşıyoruz. Bu noktada dış paydaşlarımızın rolü de çok büyük. Kalitesi ile adının daha fazla konuşulması için çalıştığımız üniversitemizin gerçekleştirdiği bu toplantıya katıldığınız için başta Vali Sayın Orhan Tavlı ’ya, tüm kurum kuruluş, sivil toplum kuruluşları, özel şirket temsilcilerine ve mezunlarımıza teşekkür ediyorum. ” dedi.

İstişare toplantısı, gündem maddelerinin konuşulması ile devam etti. Katılımcı kurum kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve özel şirket temsilcileri ve mezunlardan gelen fikirler çerçevesinde yeni işbirliği çalışmalarının temelleri gerçekleştirildi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Rektör Acer, Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millilik Sempozyumu isimli kitabı Vali Tavlı’ya takdim etti.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)