22 Mayıs 2019 Çarşamba

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi’nden Ankara Ziyareti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Ankara ziyareti gerçekleştirildi. ÇOMÜ Öğrenci Konseyi öncülüğünde elli yedi öğrenci topluluğu başkan ve başkan yardımcılarından oluşan toplam yüz yirmi kişilik öğrenci grubu ile Ankara

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi’nden Ankara Ziyareti
Haber Giriş Tarihi: 04 Aralık 2018 17:46 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Ankara ziyareti gerçekleştirildi.

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi öncülüğünde elli yedi öğrenci topluluğu başkan ve başkan yardımcılarından oluşan toplam yüz yirmi kişilik öğrenci grubu ile Ankara ziyareti gerçekleştirildi.

Meclis ziyaretinde, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile bir araya gelen Turan; “Öğrencilik dönemlerinde yoğunluktan bazen ihmalkarlık doğabiliyor. Bu koşuşturmaca içerisinde ailenizi sakın ihmal etmeyin.” tavsiyesinde bulundu.

Turan; “Hangi bölümde okuyor olursanız olun yabancı dil bilmeniz çok önemli. Okul bittikten sonra nasıl bir kariyer planlaması içine girerseniz girin yabancı dil size hayatın her alanında bir adım öne çıkaracaktır. Öte yandan hayatın en güzel döneminizde sizi hayata bağlayacak bir hobi edinin. Enstrüman çalmak, fotoğraf çekmek vb. Mutlaka bir hobinizin olmasını tavsiye ediyorum.” dedi.

Söyleşide Turan’a istek ve projelerini aktaran öğrenci topluluğu temsilcileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde öğle yemeği yediler. Öğrenci topluluğu, Meclis ziyaretinin sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Anıtkabir’i ziyaret etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal “Öğrenci konseyimizin çalışmaları sonucu, öğrenci topluluklarımız ile beraber Çanakkale’de okuyan gençler olarak Çanakkale ruhuna yakışır birleştirici ve bütünleştirici bir şekilde farklılıklarımız ile ortak değerler etrafında birleşerek büyük bir aile olduk. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Ankara gezimizde ilk olarak, biz üniversite öğrencilerimizin her zaman destekçisi olan Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Bey ile bir araya geldik. Ardından Anıtkabir ziyaretimiz ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kabri başında anarak duygu dolu anlar yaşadık. Bizleri ağırlayan, her anlamda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a ve bu ailenin bir parçası olarak katılım sağlayan tüm topluluklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Paylaş:
Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Sona Erdi

ÇÖMÜ Haberleri

Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Sona Erdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşen “Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı” çeşitli konserlerle sona

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

ÇÖMÜ Haberleri

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

Turizm Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep

ÇÖMÜ Rektörü Engelli Öğrencilerle Bir Araya Geldi

ÇÖMÜ Haberleri

ÇÖMÜ Rektörü Engelli Öğrencilerle Bir Araya Geldi

ÇÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat Engelliler Haftası öncesinde engelli öğrencilerle yemekte bir araya