ÇOMÜ’de Akredite Başladı

ÇOMÜ’de Akredite Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, programlarını akredite ediyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Kalite Güvencesi Yönetim Süreçleri çerçevesinde ilk kez bir programın akreditasyon süreci çalışması; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Sağlık Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Hürmüz Koç, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sadi Turgut Bilgi ve Dr. Öğr. Üyesi Selma Atay, Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aysun Babacan Gümüş, önceki Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi ve Yüksekokulun diğer akademik ve idari personelinin çalışmaları sonucunda gerçekleştirildi.

Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) program değerlendiricileri; Prof. Dr. Asiye Akyol, Prof. Dr. Kadriye Buldukoğlu, Doç. Dr. Fatma Orgun ve Öğrenci Hemşire Cansu Erfidan, ilk olarak Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ederek akreditasyon süreci ile ilgili bilgi verdiler. Program değerlendiricileri sonrasında ilgili birimde gerekli çalışmaları ve incelemeleri gerçekleştirdiler.

HEPDAK’ın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünün program akreditasyonuna yönelik çalışmalarında Çıkış Bildirgesinin okunması ile beraber program akreditasyonunda ilk aşama tamamlanmış oldu.

2019 Şubat ayında Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünün, 10-12 Mart 2019 tarihlerinde ise Mühendislik Fakültesi, Harita Mühendisliği Bölümü birinci ve ikinci öğretim, Çevre Mühendisliği Bölümü İngilizce öğretim programlarının akreditasyon süreçleri başlamış olacak.

Çanakkale Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

ÇOMÜ Dış Danışma Kuruluyla Bir Araya Geldi20 Şubat 2019

ÇOMÜ Dış Danışma Kuruluyla Bir Araya Geldi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; “Artık daha fazla bilim, bilimsel

ÇÖMÜ Öğrencisi Survivor’da06 Şubat 2019

ÇÖMÜ Öğrencisi Survivor’da

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi, Survivor’da. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi Büşra Yalçın, TV8

Öğrenci Konseyi Başkanı Valilikte28 Ocak 2019

Öğrenci Konseyi Başkanı Valilikte

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Alper Uysal, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret

Acer 18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu26 Ocak 2019

Acer 18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer 18 Mart İÇDAŞ Ulu Camii