ÇOMÜ’de Akredite Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, programlarını akredite ediyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Kalite Güvencesi Yönetim Süreçleri çerçevesinde ilk kez bir programın akreditasyon süreci çalışması; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel

ÇOMÜ’de Akredite Başladı
Haber Giriş Tarihi: 23 Aralık 2018 6:00 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, programlarını akredite ediyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Kalite Güvencesi Yönetim Süreçleri çerçevesinde ilk kez bir programın akreditasyon süreci çalışması; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Sağlık Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Hürmüz Koç, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sadi Turgut Bilgi ve Dr. Öğr. Üyesi Selma Atay, Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aysun Babacan Gümüş, önceki Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Gülbu Tanrıverdi ve Yüksekokulun diğer akademik ve idari personelinin çalışmaları sonucunda gerçekleştirildi.

Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) program değerlendiricileri; Prof. Dr. Asiye Akyol, Prof. Dr. Kadriye Buldukoğlu, Doç. Dr. Fatma Orgun ve Öğrenci Hemşire Cansu Erfidan, ilk olarak Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ederek akreditasyon süreci ile ilgili bilgi verdiler. Program değerlendiricileri sonrasında ilgili birimde gerekli çalışmaları ve incelemeleri gerçekleştirdiler.

HEPDAK’ın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünün program akreditasyonuna yönelik çalışmalarında Çıkış Bildirgesinin okunması ile beraber program akreditasyonunda ilk aşama tamamlanmış oldu.

2019 Şubat ayında Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünün, 10-12 Mart 2019 tarihlerinde ise Mühendislik Fakültesi, Harita Mühendisliği Bölümü birinci ve ikinci öğretim, Çevre Mühendisliği Bölümü İngilizce öğretim programlarının akreditasyon süreçleri başlamış olacak.

Paylaş:
ÇOMÜ ve HAVELSAN Arasında Protokol

ÇÖMÜ Haberleri

ÇOMÜ ve HAVELSAN Arasında Protokol

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve HAVELSAN arasında işbirliği protokolü

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

Eğitim Fakültesi'nin yeni binası açılışı

Gökçeada Misafirhanesi Açıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Gökçeada Misafirhanesi Açıldı

Gökçeada’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi misafirhanesi