02 Temmuz 2022 Cumartesi

ÇOMÜ’de Kültür ve Sanat Şöleni Başladı

Troya'dan Esintiler Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni başladı. ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve sergiler, akademik etkinlikler, sanat atölyeleri gibi pek ço faaliyet bulunan 'Troya'dan

ÇOMÜ’de Kültür ve Sanat Şöleni Başladı
Haber Giriş Tarihi: 01 Aralık 2018 18:47 Güncelleme: ÇÖMÜ Haberleri

Troya’dan Esintiler Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni başladı.

ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve sergiler, akademik etkinlikler, sanat atölyeleri gibi pek ço faaliyet bulunan ‘Troya’dan Esintiler’ Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni başladı.

Şölenin ikinci etkinliği olan Troya Topraklarında Sanat Konuşmaları Paneli ve karma öğrenci sergisi açılış törenleri gerçekleşti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonunda gerçekleşen panel öncesinde; Güzel Sanatlar Fatkültesi Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin hazırlamış Düşlerimizdeki Troia II, Troya’dan Günümüze Mum Batik ve Keçe, Lif Sanatından Korelatlar IV karma öğrenci sergileri açılışı yapıldı.

Panel ve sergi açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Cemil Agas, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, davetliler, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışında konuşma yapan Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Aylin Özcan, etkinliklerin güzel geçmesini dileyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Yonca Yüksel’in müzik dinletisi ile başlayan Troya Topraklarında Sanat Konuşmaları Panelinin açılış konuşmalarını sırası ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Evren Karayel Gökkaya, Dekan Prof. Dr. Dinçay Köksal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem yaptı.
Tören katılımcılara hediye verilmesi ile sonlandı.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)