ÇOMÜ’de Spor Alanları Genişliyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde spor alanları genişliyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde spor alanları genişliyor. Okçuluk Sahası ve Fitnes Salonu’nun tanıtımı yapıldı. Hasan Mevsuf Spor Salonu bünyesinde yapılan yeni spor tesislerinin tanıtım organizasyonu;

ÇOMÜ’de Spor Alanları Genişliyor
Haber Giriş Tarihi: 15 Mart 2019 19:46 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde spor alanları genişliyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde spor alanları genişliyor. Okçuluk Sahası ve Fitnes Salonu’nun tanıtımı yapıldı.

Hasan Mevsuf Spor Salonu bünyesinde yapılan yeni spor tesislerinin tanıtım organizasyonu; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Mustafa Görün, Prof. Dr. Süha Özden, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Çanakkale Şube Başkanı Dr. Firuz Erdil, Genel Sekreter Sami Yılmaz, daire başkanları,, senato üyeleri, akademik, idari personel ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.

Geleneksel okçuluk sahasının ve fitnes salonunun tanıtımının yapılmış olduğu etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer; “Sadece belli yönleriyle gelişmiş üniversite olmak yetmiyor. Üniversite olabilmenin birçok yönü var. Bunların içerisinde spor çok önemli bir yere sahiptir. Sporu öğreten bir kurum olmaya ve öğrencilerin sporu hayatlarında önemli bir husus haline getirmelerini sağlamaya çalışmaktayız.” dedi.

Prof. Dr. Yücel Acer; “Son zamanlarda spor tesislerimizi geliştirirken istiyoruz ki; öğrencilerimiz üniversitemizde bütün spor dallarında çalışabilsinler. Futbol, basketbol ve voleybol dışındaki sporları da öğrencilerimiz istedikleri ve ilgi duydukları anda yapabilecekleri bir altyapı bulmuş olsunlar. Bu bağlamda, özel önem verdiğimiz bir husus da, milli sporlarımızdır. Milli olan her şeyimizin korunması ve yaşatılması gerektiği gibi, sporda da milli spor branşlarımızın da korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması gerekmektedir. Şüphesiz ki, bunun da tek yolu gençlerimize sporu öğretmek ve bu dallarda sporcu olmalarını sağlamaktır. Biz de bu anlayış ile okçuluk gibi geleneksel sporlarımızı üniversitemizde çoğunluk ile tercih edilen ve yapılan spor dalları haline getirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin tüm spor tesislerinin Çanakkale halkına da açık olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale halkının Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin spor tesislerini yoğun olarak kullanmış olduğunu ve bunun üniversite ile Çanakkale’yi birleştiren unsurlardan biri olmaya devam edeceğini belirtti. Rektör Acer, hem üniversite personeli ile öğrencilerine hem de Çanakkale halkına hizmet vermeye başlayan fitnes salonunun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek tesisin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne ve Çanakkale halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmasının sonrasında geleneksel okçuluk sahasında öğrenciler ile beraber ok atışı yapan Prof. Dr. Yücel Acer sonrasında Hasan Mevsuf Spor Salonunda hizmet vermeye başlayan fitnes salonunu ziyaret etti.

Paylaş:
Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi’nin 17. Yılı Kutlandı

ÇÖMÜ Haberleri

Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi’nin 17. Yılı Kutlandı

ÇOMÜ Astrofizik Araştırma Merkezi (ÇAAM) ve Ulupınar Gözlemevi’nin açılışının 17. yılı Gözlemevi’nde düzenlenen etkinliklerle

Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Sona Erdi

ÇÖMÜ Haberleri

Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Sona Erdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşen “Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı” çeşitli konserlerle sona

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

ÇÖMÜ Haberleri

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

Turizm Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep