30 Kasım 2023 Perşembe

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

Eğitim Fakültesi'nin yeni binası açılışı gerçekleşti.

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2019 13:50 ÇÖMÜ Haberleri

Eğitim Fakültesi’nin yeni binası açılışı gerçekleşti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Anafartalar Yerleşkesi 27 milyonluk yatırım ile yenilendi. Anafartalar Yerleşkesi’nde bulunan Eğitim Fakültesi yeni binası açılışı gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının sonrrasında program, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Öğr. Gör. Mehmet Kara’nın Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti.

Açılış konuşmaları; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, AkKParti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından yapıldı.

Konuşmaların sonrasında Eğitim Fakültesi’nin yeni binasının açılışı gerçekleştirildi ve fakülte binası gezildi. Açılış programı, ikramlar ile sona erdi.

Açılış programına; AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Mustafa Görün, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yeni Eğitim Fakültesinde elli adet derslik, dokuz adet laboratuvar, drama salonu, bir adet konferans salonu, bir adet kütüphane, müzik resim ve materyal atölyeleri, bir adet Japon kültürü aktivite odası, mescit, üç adet seminer salonu, sekiz tane çok amaçlı salon, iki adet yemek salonu, bir adet kafeterya, depolar, kazan dairesi, sığınak ve kapalı otopark yer alıyor.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)