25 Nisan 2019 Perşembe

Güzel Sanatlar Fakültesi Yeni Yetenekleri İle Buluşuyor

ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı yetenek sınavları başladı. GSF’de aynı anda birçok salonda gerçekleştirilen sınavlara 994 öğrenci katılım gösterdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer,

Güzel Sanatlar Fakültesi Yeni Yetenekleri İle Buluşuyor
Haber Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2018 13:36 ÇÖMÜ Haberleri

ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı yetenek sınavları başladı. GSF’de aynı anda birçok salonda gerçekleştirilen sınavlara 994 öğrenci katılım gösterdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal eşliğinde, sınav öncesi öğrenciler ile görüşerek, öğrencilere sınavlarında başarılar diledi.

Prof. Dr. Acer, aday öğrencilere ÇOMÜ’yü tercih ettikleri için teşekkür ederek şunları söyledi:

“Türkiye Üniversite Memnuniyeti Anketi raporuna göre Devlet Üniversitelerinin Genen Memnuniyet Sıralaması’nda 2018 senesinde on altıncı sıraya yükselen ÇOMÜ’nün, çok değerleri fakültelerinden bir tanesi de Güzel Sanatlar Fakültesi’dir. Burada çok iyi bir sanat eğitimi alacaksınız. Ayrıca eğitim hayatınızı Çanakkale gibi hem doğal güzellikler hem de tarihi açıdan çok değerli bir şehirde geçireceksiniz. Şu anki geldiği noktada Çanakkale, Türkiye’nin her yerinden gelen insanları çekebilmek unsurları taşıması bakımından önemli bir şehir. Ben eminim ki sizler burada öğrenci olarak kaldığınız zaman çok değerli bir üniversite eğitimi görmüş olacaksınız.”

Resim Bölümü’ne 30, Grafik Tasarım Bölümü’ne 60, Seramik ve Cam Bölümü’ne 30, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne 25, Tekstil Tasarımı Bölümü’ne 20 öğrenci olmak üzere toplam 165 öğrencinin alınacak olduğu GSF’de Özel Yetenek Sınavları, iki gün boyunca beş farklı oturumda devam edecek.

Paylaş:
Prof. Dr. Sedat Murat Göreve Başladı

ÇÖMÜ Haberleri

Prof. Dr. Sedat Murat Göreve Başladı

Yeni Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Prof. Dr. Yücel Acer'den görevi teslim

ÇOMÜ ve HAVELSAN Arasında Protokol

ÇÖMÜ Haberleri

ÇOMÜ ve HAVELSAN Arasında Protokol

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve HAVELSAN arasında işbirliği protokolü

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Eğitim Fakültesi’nin Yeni Binası Açıldı

Eğitim Fakültesi'nin yeni binası açılışı