ÇÖMÜ’de İki Bölüme Kontenjan

ÇÖMÜ’de İki Bölüme Kontenjan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Biyomühendislik Bölümü ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümün’e Yüksek Öğretim Kurumu tarafından 2018 2019 Eğitim ve Öğretim Senesi itibari ile kontenjan verilmesi uygun görüldü.

Diğer mühendislik dallarından farkı, mühendislik ilkelerini canlı sistemlere uygulaması olan Biyomühendislik Bölümü ise bir profesör, iki doçent, bir doktor öğretim üyesi ve bir araştırma görevlisi ile 2018 2019 Eğitim ve Öğretim Senesinde kırk biyomühendis adayı ile eğitim öğretime başlayacak. Farklı bilim dallarını birleştiren getiren Biyomühendislik, her zaman toplumun ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek ve aynı zamanda, hem bilimsel gelişmelere hem de insan sağlığı ve yaşamına yön verecek.

Akademik kadrosunda yer alan bir profesör, bir doçent, dört doktor öğretim üyesi ve bir araştırma görevlisi ile 2018 2019 Eğitim ve Öğretim Senesinde altmış Kişilik kontenjanı ile eğitim öğretim hayatına başlayacak olan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü bir bilim dalı olarak, ülke düzeyinden yerel ölçeğe kadar her türlü insan yerleşimini daha yaşanabilir bir hale getirmeyi ve yerleşimlerin gelişmelerini ekonomik, kültürel, sosyal, mekansal ve kurumsal açılardan değerlendirip bir plan çerçevesinde yönlendirmeyi hedefliyor.

Çanakkale ve çevresi, tarihsel geçmişi, doğal güzellikleri ve arkeolojik değerleri ile farklı gelişme dinamiklerini barındırmakta. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin kuruluşu ile beraber bölgenin sosyoekonomik gelişimi yeni bir hız kazandı. Nüfus artışına bağlı olarak konut üretimi artmakta, hizmet sektörü gelişiyor. Bölümün, Çanakkale ve bölgesinin planlı gelişmesine, hem yetiştirdiği insan kaynağı hem de yapacağı uygulamaya yönelik bilimsel araştırmalar ile önemli bir katkı sağlayacak.

Çanakkale ÇÖMÜ Mühendislik Fakültesi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

ÇOMÜ’de Göç Konuşuldu19 Kasım 2018

ÇOMÜ’de Göç Konuşuldu

Çanakkale İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen kongrenin konusu göç oldu. Bu sene dokuzuncu

Kampüs İçi Hat Hizmete Başladı14 Kasım 2018

Kampüs İçi Hat Hizmete Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Kampüs İçi Hat hizmet vermeye başladı. Çanakkale Belediyesi’nin, kampüs içerisinde

Gala Yemeği Yapıldı03 Kasım 2018

Gala Yemeği Yapıldı

İkinci Uluslararası Sosyal Bilimler Eğitimi Sempozyumu’nun gala yemeği yapıldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim

ÇOMÜ Akademik Yıl Açılışı Yapıldı24 Ekim 2018

ÇOMÜ Akademik Yıl Açılışı Yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreni yapıldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi