İlahiyat Fakültesinde Mezuniyet Töreni

İlahiyat Fakültesi 2018-2019 dönemi öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi.

İlahiyat Fakültesinde Mezuniyet Töreni
Haber Giriş Tarihi: 19 Haziran 2019 14:37 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi 2018-2019 dönemi mezunlarını verdi.

İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreni ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda gerçekleştirildi. Birinci öğretim ve ikinci öğretim öğrencileri için ayrı ayrı mezuniyet programı düzenlendi.
Birinci öğretim için öğleden önce düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran tilaveti ve açılış konuşmaları ile devam etti. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali Bal ve Dekan Prof. Dr. Şevket Yavuz katıldı.
Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Yunus Dağkuş, “Bugün burada beş yıla veda ediyoruz. Hüzünlüyüz ama bir yandan da yepyeni bir başlangıcın eşiğindeyiz. Cehalet ile ilim ve bilimle mücadele edeceğiz. Bu ülkü ile yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Yavuz ise konuşmasında “İlmin nihayeti yok. Hepimiz öğrenciyiz. Beşikten mezara kadar ilim tahsil edin diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Hepimiz aynı zamanda son nefesimize kadar öğrenciyiz.” dedi.

ÇÖMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak ise mezun öğrencilere seslenerek “Sizlere tavsiyem sürekli kendinizi geliştirin. Ailenize, topluma, ülkemize, insanlığa faydalı olacak işler yapın ya da böyle işlerin yapılmasına vesile olun. Kesinlikle zamanınızı boşa geçirmeyin.” dedi.

Mezuniyet töreni konuşmalardan sonra öğrencilerin hazırladıkları videolar izlendi ve mezuniyet derecesi yapan öğrencilere plaketleri takdim edildi.

Program salonda yapılan pilav ikramı ile sona erdi.

Paylaş:
Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)

Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti

ÇÖMÜ Haberleri

Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı