25 Mayıs 2019 Cumartesi

Prof. Dr. Sedat Murat Göreve Başladı

Yeni Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Prof. Dr. Yücel Acer'den görevi teslim aldı.

Prof. Dr. Sedat Murat Göreve Başladı
Haber Giriş Tarihi: 22 Nisan 2019 20:07 ÇÖMÜ Haberleri

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Sedat Murat görevi devraldı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Terzioğlu Kampüsü Rektörlük Binası, makam odasında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle Rektör Prof. Dr. Sedat Murat görevine resmen başladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen sade devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Sedat Murat eşiyle birlikte katıldı. Eski Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, yeni Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’a hayırlı olsun diyerek yeni görevinde başarılar diledi. Prof. Dr. Yücel Acer rektörlüğü döneminde ÇOMÜ’de yaptırdığı çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Kısa bir konuşma yapan Acer, “Başladığımız yıllardan bu tarafa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 25 yılda ciddi mesafe kaydetti. Her kurumun hayatında olduğu gibi ÇOMÜ’nün hayatında da inişli çıkışlı dönemler oldu. Fakat son dört yılla ilgili bazı şeyler söylemek gerekirse üniversitemiz belli konularda da ciddi mesafeler kat etmiş oldu. Göreve başladığımız dönemle beraber üniversitemizde bir huzur ortamı oluşmaya başladı. Bu üniversitemiz için önemli bir husustu. İkincisi bizimle beraber burada çalışan arkadaşlarımız üniversiteye epey katkı sağlamaya çalıştı. Alt yapıya ve akademik alt yapıya eklemeler yaptık. Son dört yılda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Umarım iyi şeyler yapmışızdır. Umarım iyi hatırlanırız. Bu dört yıllık dönemi burada noktalıyoruz. Şüphesiz ki hep söylendiği ve bizim inandığımız gibi amacımız hoş bir seda bırakmaktı. Umarım bırakmışızdır.” dedi.

Görevi devralan yeni Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Prof. Dr. Yücel Acer ile çok uzun yıllardır tanıştıklarını, dostluk ve samimiyetlerinin devam ettiğini vurgulayarak, kendisinin zor bir dönemde görev yaptığını, üniversitenin adeta mayınlı bir tarla olduğunu ifade ederek, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkiye’nin yeni üniversitelerinden biri olduğu halde böyle kısa bir zaman içerisinde bu kadar muazzam bir yapıya ulaştı. Özellikle ülkenin işgaline kalkışılan en zor dönemde, burada görev yapmanın ne kadar zor olduğunu ve ne kadar başarılı sonuçlar elde ettiğinizi biliyoruz. Bunları takdir etmemek mümkün değil bu anlamda şükranlarımı arz ediyorum. Vefa önemlidir, yaptığınız güzel hizmetler hayırla yâd edilecektir.” İfadelerini kullandı.
Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, ekip ruhuyla çalışacaklarını, herkesin mutlaka bir katkısı olacağına inandığını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Paylaş:
Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi’nin 17. Yılı Kutlandı

ÇÖMÜ Haberleri

Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi’nin 17. Yılı Kutlandı

ÇOMÜ Astrofizik Araştırma Merkezi (ÇAAM) ve Ulupınar Gözlemevi’nin açılışının 17. yılı Gözlemevi’nde düzenlenen etkinliklerle

Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Sona Erdi

ÇÖMÜ Haberleri

Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Sona Erdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşen “Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı” çeşitli konserlerle sona

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

ÇÖMÜ Haberleri

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

Turizm Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep