29 Şubat 2024 Perşembe

Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti
Haber Giriş Tarihi: 05 Temmuz 2019 12:39 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal ve akademik personelin katılımı ile gerçekleşti.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal fakültenin kuruluşundan itibaren gelişimine değindiği sunumunda, öğretim üyelerinin akademik performansları, yayınları, projeleri hakkında bilgiler paylaştı.

ÇOMÜ’yü araştırma üniversitesi yapma hedefiyle çalışmalar yapacaklarını belirten ÇÖMÜ Rektörü Murat, bunun için kurum kültürünü oturtmak gerektiğinin altını çizdi ve ekip ruhunun, birlikte çalışmanın, üretmenin önemine değindi.

Bacasız Fabrika Turizm

ÇÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, turizmin bacasız bir fabrika olduğunun altını çizerek, “Çanakkale önemli bir turizm şehri. Çoğu vatandaşımızın, öğrencimizin bir asır öncesinde 80 bin şehidin burada yattığından haberi yok. Bu bağlamda yerli turizminin geliştirilmesi için neler yapılması gerektiğine dair çözümler bulmalı. Turizm gelirlerini arttırmak için projeler, kongreler, tezler, yapılmalı. Toplumsal farkındalık oluşturmak gerekli. Çanakkale’ye yurt içinden yurt dışından yüzbinlerce insan gelmeli. Şehitlikleri gezmeli. Halka, Çanakkale’ye yönelik sosyal sorumluluk projeleri oluşturmalıyız” dedi.

Toplantı Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’ın öğretim üyelerinden gelen dilek ve temennileri dinlenmesi ile son buldu.

Paylaş:
Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

ÇÖMÜ Haberleri

Uluslararası öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı ile destek

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Aikido Yaz Kampı ÇOMÜ’de Yapıldı

Aikido ve Budo Federasyonu tarafından düzenlenen "Aikido Yaz Kampı" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

ÇÖMÜ Haberleri

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Gerçekleştirilecek

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi 2023 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ)