27 Haziran 2019 Perşembe

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

Turizm Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattılar.

Turizm Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni
Haber Giriş Tarihi: 06 Mayıs 2019 13:42 ÇÖMÜ Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle mezun olarak kep attılar.

İlahiyat Fakültesi İÇDAŞ Kongre Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda mezuniyet törenine Rektör Vekili Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ’lü idareciler ve akademisyenler ile öğrenci velileri katıldılar.

Turizm Fakültesi’ni birincilikle bitiren öğrenci Alpaslan Güvenç, yaş kütüğüne çivi çakmasının ardından, üniversite okumak için buraya gelişinin hayatının en isabetli kararı olduğunu belirterek “Böyle düşünmemdeki başlıca etkenlerden bir tanesi öğrencilerine verdikleri değer, tecrübelerini aktarmadaki cömertlikleri ile öğrencilerine her koşulda destek olan ve bize inanan çok değerli hocalarımızdır. Geriye dönüp 4 yılımıza baktığımızda onlardan çok şey aldığımızı görüyorum” dedi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal; 90’lar sonrası değişen tüketici tercihi sebebiyle dünyada çevresel ve ekonomik açıdan sürdürülebilir turizm türlerinin ortaya çıktığını söyledi. Türkiye’nin 80’lerdeki turizm teşvikleriyle Batılı yabancı turist sayısında önemli artışlar yaşadığına değinen Dekan Uysal, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 yılı hedefleri arasında yılda 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri hedefini koymuş olmasının önemine vurgu yaptı.

Mezun olan öğrencilere seslenen Prof. Dr. Ali Osman Uysal “Dört yıllık eğitiminiz süresince bilgi ve görgü ile donandınız. Bu bilgi ve yeteneğinizi yaşadığınız toplum ve insanlık için kullanın. Dürüst, çalışkan ve üretken insanlar olarak ülkenize yararlı işler yapmaya gayret edin. Çanakkale gibi bizim tarihimiz için anlamlı bir yerde okudunuz. Bunun değerini biliniz. Hayat tarzınız ve dünya görüşleriniz ne olursa olsun birbirinize sevin, sayın. Üzerinde yaşadığınız vatanın kıymetini bilin. Başınızda dalgalanan ve sizi özgür kılan ayyıldızlı bayrağın değerini bilin” şeklinde konuştu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Süha Özden ise 1992 yılında kurulan ÇOMÜ’nün aradan geçen 27 yılda büyük bir gelişim gösterdiğini belirterek “Bugün itibariyle 50 bin öğrenci, 110 bin mezun, 2 bine yaklaşan yabancı uyruklu öğrencimizle herkesin dikkatini çeken bir üniversiteye dönüştük. Gerek eğitim öğretim faaliyetlerimiz, gerek akademik çalışmalarımız ve araştırmalarımızla her yerde sesimizi duyuruyoruz. Daha iyi yerlere gelmek için büyük gayret gösteriyoruz” diyerek mezun öğrencileri tebrik etti, ailelere çocuklarıyla gurur duymaları gerektiğini ifade etti.

Mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edilerek, kep atma töreniyle program sona erdi.

Paylaş:
ÇÖMÜ’de 2018-2019 Akademik Yılı Sona Erdi

ÇÖMÜ Haberleri

ÇÖMÜ’de 2018-2019 Akademik Yılı Sona Erdi

2018-2019 Akademik Yılının sona ermesi sebebiyle ÇÖMÜ'de öğrencilere diploma töreni

İlahiyat Fakültesinde Mezuniyet Töreni

ÇÖMÜ Haberleri

İlahiyat Fakültesinde Mezuniyet Töreni

İlahiyat Fakültesi 2018-2019 dönemi öğrencileri için mezuniyet töreni

5 Bin Çupra Yavrusu Denize Bırakıldı

ÇÖMÜ Haberleri

5 Bin Çupra Yavrusu Denize Bırakıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dardanos Yerleşkesi Canlı Kaynaklar Üretim Tesisinden doğaya yavru balık salımı yapıldı.