Reklam

Ziraat Fakültesi Binası Çanakkale Tarımının Müzesi

Rektör Prof. Dr. Yücel Acar, Ziraat Fakültesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Rektör Acer; “Ziraat Fakültesi binası Çanakkale tarımının müzesi gibi.” dedi. Ziyarete, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alder Dardeniz’in

Ziraat Fakültesi Binası Çanakkale Tarımının Müzesi
Haber Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2018 11:27 ÇÖMÜ Haberleri

Rektör Prof. Dr. Yücel Acar, Ziraat Fakültesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Rektör Acer; “Ziraat Fakültesi binası Çanakkale tarımının müzesi gibi.” dedi.

Ziyarete, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alder Dardeniz’in fakültede yürütülmekte olan akademik çalışmalar ve diğer faaliyetler ile ilgili bilgi vermesinin sonrasında, “ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Çiftliği” markası altında öncü tarım uygulamaları ve modern teknikler kullanılarak üretilmiş olan AR-GE tarım ürünlerinin tanıtımı da gerçekleştirildi. Ayrıca Ziraat Fakültesi bünyesinde döner sermaye ofisi oluşturulması konusunda yürütülen çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde de bulunuldu.

Kabak, domates ve biber gibi yazlık sebze ürünleri ile beraber, kısa süre önce hayata geçirilen Mantarcılık Araştırma ve Üretim Ünitesi’nde yetiştirilen İstiridye mantarı üretimi adına yetiştirme denemelerinin de başlatılmış olduklarını ifade eden Dardeniz, sonbahar kış aylarında mantar üretimini amaçladıklarını belirtti.

Dekan yardımcıları Doç. Dr. Fatih Kahrıman ve Dr. Ögr. Üyesi Arda Akçal ise; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BAP birimi tarafından “Sera Şartlarında Sebze ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliğine Yönelik Üretim Teknikleri ve Tarımsal Uygulamalar Üzerine Araştırmalar” isimli proje kapsamında desteklenen ve ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi Ziraat Fakültesi Bitkisel Üretim Araştırma ve Uygulama Alanı’nda kısa süre önce inşaatı tamamlanan tam otomasyonlu seraların çalışma prensibi ve üretilmesi amaçlanan tarım ürünleri hakkında kısa bilgiler verdi.

Paylaş:
Gökçeada Misafirhanesi Açıldı

ÇÖMÜ Haberleri

Gökçeada Misafirhanesi Açıldı

Gökçeada’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi misafirhanesi

ÇOMÜ’de 18 Mart Konseri

ÇÖMÜ Haberleri

ÇOMÜ’de 18 Mart Konseri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde 18 Mart konseri

Eğitim Fakültesi Açılıyor

ÇÖMÜ Haberleri

Eğitim Fakültesi Açılıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi