25 Ağustos 2019 Pazar

Boşnak Torunları Çanakkale’de Buluştu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) Çanakkale'de düzenlenen "Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı" kapsamında, Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinden gelen gençler, atalarının mezarlarını ziyaret etti.

Boşnak Torunları Çanakkale’de Buluştu
Haber Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2019 15:54 Eceabat Haberleri

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) Çanakkale’de düzenlenen “Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı” kapsamında, Sırbistan’da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinden gelen gençler, atalarının mezarlarını ziyaret etti.

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, YTB ve Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde Çanakkale Eceabat Gençlik Konukevi’nde düzenlenen kamp çerçevesinde Çanakkale Şehitliği, Anıtlar, Arı Burnu, Conk Bayırı, Anafartalar, Truva atı, Eceabat ve Çanakkale merkezine uzman rehberler eşlinde geziler düzenleniyor.

Bu kapsamda, YTB’nin ilk kez bu yıl Sancak bölgesinden kamplara dahil ettiği gençler, bu bölgeden olup yurt dışında yaşayan gençlerle birlikte dedelerini mezarları başında andı.

Dünyanın dört bir yanından başvurulara açık olan kampa bu yıl ABD, Kanada, Hollanda, Fransa, Avusturya, Almanya, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan ve İsviçre’den yüzlerce genç katılıyor.

Kamplara katılım ücretsiz olup, katılımcıların ulaşım giderleri ise YTB tarafından karşılanıyor. Kamp etkinlerinde okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetler ile Türkçe, tarih, dış politika ve kişisel gelişim gibi konularda da eğitim seminerleri organize ediliyor.

Haber A.A.

Paylaş:
Eceabat’ta Telefonla Dolandırıcılık

Eceabat Haberleri

Eceabat’ta Telefonla Dolandırıcılık

Eceabat ilçesinde bir aileyi 180 bin lira dolandıran şüpheli, ikinci girişiminde suç üstü

Çanakkale Boğazı’ndan Çıkan Çöpler Şaşırttı

Eceabat Haberleri

Çanakkale Boğazı’ndan Çıkan Çöpler Şaşırttı

Çanakkale'nin Eceabat Balıkçı Barınağı'nda deniz dip temizliği yapıldı. Eceabat Su Ürünleri Kooperatifi ile İlçe Belediyesince yapılan çalışmada, Çanakkale Boğazı'nın bir

Şehit Aileleri ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verildi

Eceabat Haberleri

Şehit Aileleri ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Verildi

Eceabat Kaymakamlığı şehit yakınlarına, gazilere ve gazi ailerine iftar yemeği