25 Ekim 2021 Pazartesi

1 Nisan’da Okullar Tatil Edildi

Pazartesi günü yani 1 Nisan'da okullar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tatil edildi.

1 Nisan’da Okullar Tatil Edildi
Haber Giriş Tarihi: 29 Mart 2019 14:19 Eğitim Haberleri

Yerel Seçimlerin ertesi günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tatil edildi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin merakla beklediği okullar tatil mi sorusu cevap buldu. 1 Nisan 2019 Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullar yurt genelinde tatil edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 valiliğine bir yazı göndererek okulların tatil edildiğini duyurdu. Gönderilen yazıda, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerden sonra okulların hazır hale getirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm eğitim kurumlarının 1 Nisan’da tatil edildiği duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla gönderilen yazıda; eğitim kurumlarının pazar günü yapılacak yerel seçimler için hazırlandığı ve oy sayım işlemlerinin geç saatlere kadar sürdüğü ve ertesi gün okulların eğitim öğretime hazır olmadığı gerekçesiyle tatil edildiğini bildirildi.
Valiliklere gönderilen yazıda “Bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2019 Pazartesi günü tatil edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

1 Nisan 2019 Pazartesi günü resmi tatil değildir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda tatil sadece okulları kapsamaktadır. Resmi kurumlar açık ve personel görevinin başında olacaktır.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi