24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Gerçekleştirildi

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Çanakkale’de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale il merkezi okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile, 24 Kasım

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Gerçekleştirildi
Haber Giriş Tarihi: 27 Kasım 2018 6:02 Güncelleme: Eğitim Haberleri

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Çanakkale’de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale il merkezi okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile, 24 Kasım Cumartesi günü, 09.00’da gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı.

Kortej yürüyüşü, Çanakkale Valiliği binası karşısından başlayarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda sona erdi. Kortejin Cumhuriyet Meydanı’ndaki yerini alması ile Çelenk Sunma Töreni başladı. İl Millî Eğitim Müdürü Osman Özkan, Özel Doğa Okulları Beden Eğitimi Öğretmeni Duygu Özbey ve Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Bülent Kırca eşliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile çelenk sunma töreni sona erdi.

Kutlama Programı saat 10.30’da İÇDAŞ Kongre Merkezi Salonu’nda devam etti. Kutlama programına, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın eşi Ayşe Tavlı, Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale il merkezi okul ve kurum müdürleri, emekli öğretmenler, aday öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ın açılış konuşmasını yapmasının sonrasında Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Beste Akı bireysel bale gösterisini okul öğretmenlerinden oluşan koro müzik dinletisini sergiledi. Sınıf Öğretmeni Nevin Uzun “Öğretmen Olmak?” isimli şiiri, Ayşe Sena Temel adlı öğrenci ise “Ana Gibi, Baba Gibi” isimli şiirini okudu. Mustafa Kemal İlkokulu öğretmenleri tarafından Şehit Öğretmenler Oratoryosu sergilendi. Okulun öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan koro Senin Eserinim Öğretmenim isimli eseri tüm öğretmenler için seslendirdiler.

Programın devamında, aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Emekli öğretmenlerimize, belgeleri Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu tarafından takdim edildi.24 Kasım Öğretmenler Günü Masa Tenisi Turnuvasında dereceye girenlere Ayşe Tavlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvasında dereceye giren takımlarımıza ise İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, ödüllerini takdim etti.

Paylaş:
Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri Tamamlandı

Eğitim Haberleri

Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri Tamamlandı

TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu'nun organize ettiği Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu”

Okullarda Yeni Tatil Sistemi Nasıl Olacak

Eğitim Haberleri

Okullarda Yeni Tatil Sistemi Nasıl Olacak

Yaz tatilinin süresi 13 haftadan 11 haftaya düşürüldü. Yaz tatilinden alınan iki hafta ara tatil olarak

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Eğitim Haberleri

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, "Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi" kapsamında proje okullarında eğitim seminerlerine devam