Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü Tanıtımı Yapıldı

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü, gelecek yıl hizmet vermeye başlayacak.

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü Tanıtımı Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 16 Mart 2019 22:12 Eğitim Haberleri

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü lansmanı Kolin Hotel’de yapılan toplantıyla gerçekleştirildi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde Çanakkale de açılacak olan Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü tanıtım lansmanında eğitim camiası bir araya geldi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, 43 yıldır bu kuruma liderlik yaptığını anlatarak, “Anaokulundan, üniversiteye kadar dünyanın da sayılı eğitim gruplarından birisiyiz. Ne yapıyoruz? Çocuk yetiştiriyoruz, insan yetiştiriyoruz. Bilim üretiyoruz, araştırma yapıyoruz. Ülkemize ve insanlığa hizmet etmek istiyoruz. Yolumuz belli, gideceğimiz yer belli. Değerlerimizle, medeniyet ve kültürümüzle Cumhuriyetimizin kurucusunun Mustafa Kemal’in gösterdiği o muasır medeniyet düzeyine ulaşma hedefimiz var. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) kampüsünün gelecekte Türkiye’nin en iyi kampüslerinden biri olabileceğini görüyorum. Bu kampüsü Türkiye’de kolej, lise anlamında daha neler yapabileceğini bugünden görüyorum çünkü okulu üniversite sahiplenmiş. Vilayet sahiplenmiş, halk sahiplenmiş. Bunları çoğu yerde bulamıyoruz. Bunlar bize ne getirecek. Biz artık eğitimin nasıl olabileceğini, gelecek nereye gidiyor bunları düşünebiliyoruz, görebiliyoruz. Eğer biz ülke olarak değişen bu dünyaya ayak uyduramazsak, buna ayak uydurabilecek nesiller ve çocuklar yetiştiremezsek, 4’üncü endüstri devrimi denen bu çağdan onu da ıskalarız. Sanayi Devrimi’ni yakalayamadık. Şimdi bu çağı yakalamamız lazım.” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, İstanbul’daki üniversitelerin yanısıra, Amerika’da bir Amerikan üniversitesi, Almanya’nın başkenti Berlin’de yine bir Alman üniversitesi, Gürcistan Batum’da, Kıbrıs’ta üniversiteleri olan Kanada’da, Hong Kong’ta okul ve merkezleri olan büyük bir camia olduklarını vurguladı.

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ise Çanakkale kampüsünün ve bu yıl kuruma katılacak yeni kampüslerin açılmasıyla eylül ayından itibaren 130 okulla, 130 kampüsle Türkiye’ye hizmet vermeye başlayacaklarını aktardı.

2019-2020 döneminde faaliyet gösterecek olan Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü, robotik, fizik, kimya, biyoloji, fen, inovasyon ve deney laboratuarları ile eğitimde kaliteyi yükseltecek. Kampüs dahilinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi bulunacak.

Düzenlenen lansmana AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve davetli eğitimciler katıldı.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi