29 Şubat 2024 Perşembe

Çanakkale’de Öğrenciler Ders Başı Yaptı

Çanakkale ve ilçelerinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı çeşitli tören ve programlarla başladı. Biga Biga’da eğitim öğretim yılı, İlköğretim Haftası kutlamaları Tevfik Emin Başarır İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. Saygı duruşu ve

Çanakkale’de Öğrenciler Ders Başı Yaptı
Haber Giriş Tarihi: 17 Eylül 2018 16:07 Eğitim Haberleri

Çanakkale ve ilçelerinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı çeşitli tören ve programlarla başladı.

Biga
Biga’da eğitim öğretim yılı, İlköğretim Haftası kutlamaları Tevfik Emin Başarır İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Biga Kaymakamı Mustafa Can kısa bir açılış konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından öğrencilerin şiirler okuması ve folklor gösterileriyle program sona erdi.
Düzenlenen törene, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve davetliler katıldı.

Eceabat
2018-2019 Eğitim öğretim yılı Köprülü Hamdibey İlkokulu bahçesinde yapılan “İlköğretim Haftası Kutlama Programı” ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan kutlama programına öğrenciler tarafından şiirler okunmasıyla devam edildi. Halk oyunları gösterileri ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sona erdi.

Gelibolu

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen programa katıldı.
Açılış töreninin ardından Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca ve beraberindekilerle birlikte sınıfları dolaşarak, öğretmen ve öğrencilerle başarılar dilediler.

Lapseki
Lapseki’de eğitim öğretim yılı Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın katıldığı Plevne Ortaokulu’nun açılış programıyla başladı.
Resmi açılış törenine Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, , Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi