Çanakkale’de Okula Uyum Haftası Başladı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı uyum haftası Çanakkale’de başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan “Uyum Haftası Programı” çerçevesinde İstiklal İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin mutluluğunu ve heyecanını paylaştı. Ziyaret kapsamında veliler,

Çanakkale’de Okula Uyum Haftası Başladı
Haber Giriş Tarihi: 12 Eylül 2018 10:42 Eğitim Haberleri

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı uyum haftası Çanakkale’de başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan “Uyum Haftası Programı” çerçevesinde İstiklal İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin mutluluğunu ve heyecanını paylaştı.

Ziyaret kapsamında veliler, öğretmenler ve yöneticiler ile de bir araya gelen Özkan, uyum haftasının okulu sevdiren, tanıştıran ve kaynaştıran yönüne vurgu yaparak etkinliklerin verimli, kolaylaştırıcı ve bütünleştirici olması temennisinde bulundu.

Uyum haftası ile beraber bu sene Çanakkale’de on sekiz bin öğrenci ders başı yaptı.

Yeni okullarına ggelen öğrencilerin kolay uyum sağlamalarını hedefleyen Okula Uyum Haftası’nda okullarda çocuk aile öğretmen tanışma etkinlikleri, okul ile eğitim ortamını tanıma ve arkadaşları ile oyun oynayarak kaynaşmaya yönelik bir dizi etkinlik yapılacak.

İlkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıf öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2006-2007 eğitim öğretim senesinde bu yana uygulanmakta olan Okula Uyum Haftası 14 Eylül’de sona erecek.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi