20 Mart 2019 Çarşamba
Reklam

Gençler Yazarlık Okulu’nda Buluştu

Edebi metin yazmak isteyen gençlere ulaşmak için tanıtım standı kuruldu. Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Edebiyat Öğretmeni Fırat Oruç tarafından hayata geçirilen Yazarlık Okulu projesi

Gençler Yazarlık Okulu’nda Buluştu
Haber Giriş Tarihi: 27 Kasım 2018 16:13 Eğitim Haberleri

Edebi metin yazmak isteyen gençlere ulaşmak için tanıtım standı kuruldu.

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Edebiyat Öğretmeni Fırat Oruç tarafından hayata geçirilen Yazarlık Okulu projesi çerçevesinde öykü, şiir, roman, tiyatro gibi edebi metin yazmaya istekli 14-18 yaş grubu gençlere ulaşmak için tanıtım standı oluşturuldu.

Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yazarlık Okulu projesi yürütme ekibi proje meraklılarına brifing verdi. Proje çerçevesinde şiir, öykü, roman, tiyatro yazan gençler Proje Koordinatörü Fırat Oruç himayesinde haftada en az bir gün, yaptıkları çalışmaları beğeni ve eleştiriye açarak edebi sohbetler yapmak hedefi ile bir araya geliyorlar.

Bunun dışında alanında uzman gazeteci, yazar, şair ve akademisyenleri davet ederek söyleşi programı icra edildiği projenin ilk misafiri Araştırmacı Gazeteci Yazar Mustafa Atmaca oldu. Genç Kalemler ile bir araya gelen Mustafa Atmaca Yazarlık ve Edebiyat konulu söyleşide tecrübe paylaşımında bulunarak projenin her aşamasını yakından takip edeceğini vurguladı.

Paylaş:
Barbaros Ata’m Kreş Açıldı

Eğitim Haberleri

Barbaros Ata’m Kreş Açıldı

Barbaros Ata’m Kreş ve Gündüz Bakımevi

Öğrencilere Çevre Eğitimi

Eğitim Haberleri

Öğrencilere Çevre Eğitimi

Öğrencilere Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çevre eğitimi

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü Tanıtımı Yapıldı

Eğitim Haberleri

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü Tanıtımı Yapıldı

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü, gelecek yıl hizmet vermeye başlayacak.