Gençler Yazarlık Okulu’nda Buluştu

Edebi metin yazmak isteyen gençlere ulaşmak için tanıtım standı kuruldu. Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Edebiyat Öğretmeni Fırat Oruç tarafından hayata geçirilen Yazarlık Okulu projesi

Gençler Yazarlık Okulu’nda Buluştu
Haber Giriş Tarihi: 27 Kasım 2018 16:13 Eğitim Haberleri

Edebi metin yazmak isteyen gençlere ulaşmak için tanıtım standı kuruldu.

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Edebiyat Öğretmeni Fırat Oruç tarafından hayata geçirilen Yazarlık Okulu projesi çerçevesinde öykü, şiir, roman, tiyatro gibi edebi metin yazmaya istekli 14-18 yaş grubu gençlere ulaşmak için tanıtım standı oluşturuldu.

Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yazarlık Okulu projesi yürütme ekibi proje meraklılarına brifing verdi. Proje çerçevesinde şiir, öykü, roman, tiyatro yazan gençler Proje Koordinatörü Fırat Oruç himayesinde haftada en az bir gün, yaptıkları çalışmaları beğeni ve eleştiriye açarak edebi sohbetler yapmak hedefi ile bir araya geliyorlar.

Bunun dışında alanında uzman gazeteci, yazar, şair ve akademisyenleri davet ederek söyleşi programı icra edildiği projenin ilk misafiri Araştırmacı Gazeteci Yazar Mustafa Atmaca oldu. Genç Kalemler ile bir araya gelen Mustafa Atmaca Yazarlık ve Edebiyat konulu söyleşide tecrübe paylaşımında bulunarak projenin her aşamasını yakından takip edeceğini vurguladı.

Paylaş:
Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri Tamamlandı

Eğitim Haberleri

Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri Tamamlandı

TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu'nun organize ettiği Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu”

Okullarda Yeni Tatil Sistemi Nasıl Olacak

Eğitim Haberleri

Okullarda Yeni Tatil Sistemi Nasıl Olacak

Yaz tatilinin süresi 13 haftadan 11 haftaya düşürüldü. Yaz tatilinden alınan iki hafta ara tatil olarak

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Eğitim Haberleri

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, "Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi" kapsamında proje okullarında eğitim seminerlerine devam