25 Mayıs 2019 Cumartesi

“Kod Adı 2023” Projesi Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Kod Adı 2023" projesi 1 Nisan'da Çanakkale'de başlıyor.

“Kod Adı 2023” Projesi Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 29 Mart 2019 21:46 Eğitim Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlanan “Kod Adı 2023″ projesi kapsamında 12-13 yaş (ortaokul 7. ve 8. sınıf) öğrencilerine eğitim verilecek.

Çanakkale Gençlik Merkezi’nde geleceğin bilişim uzmanlarını yetiştirmek için başlatılan “Kod Adı 2023” projesi kayıtları devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan illerde gençlik hizmetleri müdürlükleri tarafından koordine edilen ”Kod Adı 2023” projesi kapsamında, Çanakkale’de 12-13 yaş (ortaokul 7. ve 8. sınıf) grubundaki gençlere kodlama, algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri verilecek.

Ülke çapında Gençlik Merkezlerindeki eğitimlerin tamamlanmasıyla en başarılı gençlere, bilişim uzmanları tarafından yaz dönemlerinde de ileri düzey yazılım geliştirme ve siber güvenlik eğitimleri verilecek. Kod Adı 2023 projesiyle ülke çapında her yıl en az 40.000 gencin eğitim alması hedefleniyor.

1 Nisan Pazartesi günü başlayacak olan eğitimler, GSB Çanakkale Gençlik Merkezi’nde her pazartesi 16.00-18.00 saatleri arasında olacak şekilde planladı.
Kontenjanla sınırlı olan eğitimler için son başvuru tarihi 30 Mart 2019. Eğitimlere katılmak isteyen kişilerin Çanakkale Gençlik Merkezine başvurması gerekiyor.

Paylaş:
Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri Tamamlandı

Eğitim Haberleri

Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri Tamamlandı

TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu'nun organize ettiği Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu”

Okullarda Yeni Tatil Sistemi Nasıl Olacak

Eğitim Haberleri

Okullarda Yeni Tatil Sistemi Nasıl Olacak

Yaz tatilinin süresi 13 haftadan 11 haftaya düşürüldü. Yaz tatilinden alınan iki hafta ara tatil olarak

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Eğitim Haberleri

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, "Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi" kapsamında proje okullarında eğitim seminerlerine devam