Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, "Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi" kapsamında proje okullarında eğitim seminerlerine devam ediyor.

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 17 Nisan 2019 14:47 Eğitim Haberleri

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) meslek liselerinde yürüttüğü Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi devam ediyor.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2016 yılında imzalanan protokol kapsamında yürüttüğü Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi (METAD)kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Türkiye metal sektörüne nitelikli işgücü sağlamak, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırarak ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemek amacıyla imzalanan protokol gereği, işbirliği kapsamına giren okulların yöneticilerine yöneticilik ve liderlik eğitimi, öğretmenlere hizmet içi eğitim verilirken, okullara laboratuvar desteği de sağlanıyor. MESS üyesi işyerlerindeki çalışanların metal sektörüne yönelik bölümlerde eğitim alan çocuklarına burs, rehberlik ve üye işyerlerinde istihdam önceliği de veriliyor.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından proje okullarından olan Lapseki İÇDAŞ-ÇİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İÇDAŞ Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinde “Endüstri 4.0, İş Arama Becerileri ve CV hazırlama” konulu seminerler verildi.
Seminerlere katılan öğrencilere gelecek 10 yılda teknolojide yaşanacak dijital dönüşümden, üretimde yapay zekânın ve robotların aktif rol üstleneceğinden ve bu değişimin işgücü piyasasına nasıl yansıyacağından bahsedildi.
Yapılan açıklamada Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve MESS Vakfı’nın proje kapsamında eğitimlere devam edeceği bildirildi.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi