Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, "Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi" kapsamında proje okullarında eğitim seminerlerine devam ediyor.

Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Devam Ediyor
Haber Giriş Tarihi: 17 Nisan 2019 14:47 Eğitim Haberleri

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) meslek liselerinde yürüttüğü Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi devam ediyor.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2016 yılında imzalanan protokol kapsamında yürüttüğü Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi (METAD)kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Türkiye metal sektörüne nitelikli işgücü sağlamak, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırarak ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemek amacıyla imzalanan protokol gereği, işbirliği kapsamına giren okulların yöneticilerine yöneticilik ve liderlik eğitimi, öğretmenlere hizmet içi eğitim verilirken, okullara laboratuvar desteği de sağlanıyor. MESS üyesi işyerlerindeki çalışanların metal sektörüne yönelik bölümlerde eğitim alan çocuklarına burs, rehberlik ve üye işyerlerinde istihdam önceliği de veriliyor.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından proje okullarından olan Lapseki İÇDAŞ-ÇİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İÇDAŞ Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinde “Endüstri 4.0, İş Arama Becerileri ve CV hazırlama” konulu seminerler verildi.
Seminerlere katılan öğrencilere gelecek 10 yılda teknolojide yaşanacak dijital dönüşümden, üretimde yapay zekânın ve robotların aktif rol üstleneceğinden ve bu değişimin işgücü piyasasına nasıl yansıyacağından bahsedildi.
Yapılan açıklamada Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve MESS Vakfı’nın proje kapsamında eğitimlere devam edeceği bildirildi.

Paylaş:
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sona Erdi

Eğitim Haberleri

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sona Erdi

Çanakkale Ticaret Borsası ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sona

“Kadın Girişimci Yönetici Okulu” Eğitimleri Başlıyor

Eğitim Haberleri

“Kadın Girişimci Yönetici Okulu” Eğitimleri Başlıyor

Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteğiyle "Kadın Girişimci Yönetici Okulu" projesi Çanakkaleli kadın

Koza Felsefe Okulu Dersleri Her Ay Devam Ediyor

Eğitim Haberleri

Koza Felsefe Okulu Dersleri Her Ay Devam Ediyor

Çanakkale Koza Gençlik Derneği bünyesinde oluşturulan Felsefe Okulu her ay felsefe konusunda derslerine devam