04 Temmuz 2022 Pazartesi

Müdür Özkan Ev Ziyaretlerine Başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, “Evim Okulum, Okulum Evim” projesi kapsamında veli ev ziyaretlerine başladı. Müdür Osman Özkan proje kapsamında ilk ziyaretini 1 Kasım Perşembe akşamı, Cevatpaşa Ortaokulundan 5. sınıf

Müdür Özkan Ev Ziyaretlerine Başladı
Haber Giriş Tarihi: 03 Kasım 2018 13:51 Güncelleme: Eğitim Haberleri

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, “Evim Okulum, Okulum Evim” projesi kapsamında veli ev ziyaretlerine başladı.

Müdür Osman Özkan proje kapsamında ilk ziyaretini 1 Kasım Perşembe akşamı, Cevatpaşa Ortaokulundan 5. sınıf öğrencisi Duru Ceylan, 6.sınıf öğrencisi Serhan Ceylan ve Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Hatem Şevkli’nin evine yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ziyaretlerde yapmış olduğu açıklamada; “Ailelerin değişen ve gelişen günümüz koşullarında, okullarla iş birliği içinde olması kaçınılmaz olmuştur. Bu anlayış ile yola çıktığımız Evim Okulum, Okulum Evim projesinin amacı; okul ve aile arasında olumlu iletişim kurarak okul ile aile arasındaki bağı güçlendirmek, öğrencilerin eğitimleri ile ilgili ailelerde farkındalık yaratmaktır. Böylelik ile okul aile işbirliğinin önemini vurgulamaktır. Eğitimciler olarak velilerimizle beraber oluşturulacak kurum kültürünü değerli buluyoruz. Uygulamasına geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başladığımız projemizin çıktılarına baktığımızda, projemiz hedeflerine hizmet etmiş, ev ziyaretleri öğrencileri olumlu yönde etkilemiş, öğrencilerin ders başarısı ve sosyal aktivitelere katılma eğilimlerinde artış olmuştur. Ev ziyareti uygulamamızla öğretmen ve aile arasında büyük bir güven oluşmuştur.” dedi.

Ev ziyaretlerinde, Eğitim 2023 Vizyonu, okulların gereksinimleri, öğrencilerin ve velilerin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ve okullardan beklentileri konuşuldu.

Ziyaret edilen aileler, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ın ziyaretinden ve projenin uygulanmasından duymuş oldukları memnuniyeti dile getirdiler.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi