Sanal Gerçeklilik Sınıfı Açıldı

Şehit Kıvanç Kaşıkçı Mesleki ve Teknik Lisesi Yerleşkesinde AR/VR Prototipleme Sınıfı açıldı. Açılış törenine, Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Sanal Gerçeklilik Sınıfı Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 27 Kasım 2018 7:00 Eğitim Haberleri

Şehit Kıvanç Kaşıkçı Mesleki ve Teknik Lisesi Yerleşkesinde AR/VR Prototipleme Sınıfı açıldı.

Açılış törenine, Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Salih Zeki Genç, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İçerik itibari ile bölgedeki ilk olma özelliği taşıyan Arttırılmış Sanal Gerçeklik Sınıfı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programı çerçevesinde GMKA sunmuş olduğu Meslek Liseleri Boyut Değiştiriyor isimli projesi ile destek almaya hak kazanarak oluşturuldu.

Meslek Liseleri Boyut Değiştiriyor projesinin koordinatörlüğü İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan tarafından, proje ise Araştırma Geliştirme Birimi tarafından yürütülerek AR/VR Prototipleme Sınıfının oluşturulması için yüksek kapasiteli on dört adet All in One Bilgisayar, bir lazer yazıcı, on üç tablet, bir plotter,bir sanal gerçeklik sistemi, bir 3D yazıcı, bir artırılmış gerçeklik sistemi, sistemler için yazılımlar, mobilya, televizyon ve klima donanımları alındı. Sınıftaki uygulamalar için yirmi Meslek Lisesi öğretmeni toplamda 314 saatlik eğitim programına alındı.

AR/VR Prototipleme Sınıfı, Çanakkale’deki tüm okullar, öğretmenler ve öğrenciler sınıfta görevlendirilen formatör öğretmenlerden randevu alarak laboratuvarı kullanabilecekler.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi