28 Haziran 2020 Pazar

TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı Başladı

Çanakkale Belediyesi’nin destek verdiği TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı başladı. 2-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında üç ayrı dönemden oluşacak Yaz Bilim Kampına (Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk) ortaokul 6.sınıfa devam

TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı Başladı
Haber Giriş Tarihi: 03 Temmuz 2018 10:10 Eğitim Haberleri

Çanakkale Belediyesi’nin destek verdiği TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı başladı.

2-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında üç ayrı dönemden oluşacak Yaz Bilim Kampına (Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk) ortaokul 6.sınıfa devam eden, Haziran 2018 tarihi ittibari ile 7. sınıfa geçmiş, akademik başarıları yüksek 12 yaş grubu çocuklar katılım sağlayacak.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda öğrenim gören öğrenciler, Soma madeninde çalışan ve maden kazasında yaşamını yitirenlerin çocukları ile şehit çocukları ve gazi yakınlarını kapsayan kamp, öğrencileri bilim ile tanıştırarak hem eğlenceli hem de eğitici bir yaz geçirmelerini amaçlıyor.

Yürütücülüğünü ÇOMÜ Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır’ın gerçekleştirmiş olduğu Yaz Bilim Kampında mekan olarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu ve Dardanos Yerleşkeleri, Çanakkale Özel Koleji Yerleşkesi, müzeler, orman alanları, arkeolojik kazı alanları, Astrofoizik Araştırma Merkezi Ulupınar Gözlemevi kullanılacak olup, eğitim için alanlarında uzman kişiler yer alacak.

Çanakkale Belediyesi’nin de destek verdiği Yaz Bilim Kampı 6’şar günlük programlar ile üç dönem gerçekleşecek. Toplam 120 öğrenci katılacak.

Paylaş:
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Eğitim Haberleri

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Çanakkale'de 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla törenler

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Eğitim Haberleri

Moldovalı Polislere Çanakkale’de Eğitim

Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezinde Moldovalı polislere Temel Sualtı Dalış Kursu

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Eğitim Haberleri

Kurs Sayesinde 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu

Çanakkale'de açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi