Çanakkale’nin Büyük Projeleri Değerlendirildi

Muhtarlar ile Çanakkale’nin büyük projeleri değerlendirildi. Çanakkale merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları toplantısı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 2018 Troya Yılı çalışmaları çerçevesinde Çanakkale Valiliği

Çanakkale’nin Büyük Projeleri Değerlendirildi
Haber Giriş Tarihi: 28 Şubat 2019 14:32 Ekonomi Haberleri

Muhtarlar ile Çanakkale’nin büyük projeleri değerlendirildi.

Çanakkale merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları toplantısı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

2018 Troya Yılı çalışmaları çerçevesinde Çanakkale Valiliği ve OPET tarafından imzalanan protokol ile Tevfikiye Köyünde gerçekleştirilen Arkeoköy çalışmaları ile Troya Müzesi ve Troya Ören Yerinin konu edinmiş olduğu CNN Türk’de yayınlanan Yeşil Doğa Programı izlendi. Ayrıca Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Çağrı Oğuzhan, doksan bir adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların istek ve gereksinimlerini bir üretim merkezi olarak planlanan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili bilgilendirme yaptı.
Vatandaşların öneri, istek, sorun ve şikayetlerini iletebilmiş oldukları, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirilmiş olduğu, takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırılmış olduğu Açık Kapı ile ilgili Muhtarlara bilgi verildi.

Vali Tavlı, 18 Mart 2022’de hizmete girecek 1915 Çanakkale Köprüsü’nün istihdamtarım, çevreci sanayi, turizm, ihracat, lojistik, sağlık ve tarım ile ilgili yapacağı katkıları vurgulayarak Çanakkale’yi bölgenin teknoloji ya yazılım üssü durumuna getirecek olan Çanakkale TEKNOPARK’ın önemini belirtti.

Toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Sıfır Atık Projesi çerçevesinde naylon poşet kullanımını azaltmak ve farkındalık oluşturmak hedefi ile yaptırmış olduğu bez çanta Vali Tavlı tarafından Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Balıkçı’ya ve muhtarlara verildi.

Paylaş:
Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Ekonomi Haberleri

Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ekonomi Haberleri

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Komite Başkanları toplantısında sektörlerinde yaşanan sorunlar gündeme getirilerek

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Ekonomi Haberleri

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası tarafından, "Endüstri 4.0" Paneli