Çin’de Doğtaş Exclusive Mağazası Açıldı

Çanakkale’nin en ünlü markalarından olan Doğtaş, Çin’de Doğtaş Exclusive mağazaları açıyor. 1970’li yıllarda Ali Doğan tarafından Biga’da kurulan Doğan Mobilya günümüzde Doğanlar Yatırım Holding olarak Türkiye’nin en büyük markalarını bünyesinde barındırıyor.

Çin’de Doğtaş Exclusive Mağazası Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 18 Eylül 2018 16:01 Ekonomi Haberleri

Çanakkale’nin en ünlü markalarından olan Doğtaş, Çin’de Doğtaş Exclusive mağazaları açıyor.

1970’li yıllarda Ali Doğan tarafından Biga’da kurulan Doğan Mobilya günümüzde Doğanlar Yatırım Holding olarak Türkiye’nin en büyük markalarını bünyesinde barındırıyor. Doğtaş, Kelebek, D-enerji, Doğankent, Kufta, Doğyap, BioTrend, Doğan Hava Yolları, Troypark, Dm Yatırım inşaat firmalarını holding bünyesinde büyütmeye devam ediyor.

Mobilya sektöründe Türkiye’de gerçekleştirdiği yaygınlaşmayı dünya çapında da sürdürmek isteyen Doğtaş, Çin’in en büyük design firmalarından Gold Mantis tarafından organize edilen Design Town Kompleksi’nde, Suzhou Kexin Decoration Design Co. Ltd. ile anlaşmaya vararak Suzhou’da 1.000 m2 büyüklüğündeki Doğtaş Exclusive mağazasını açıyor. Yapılan anlaşmaya göre 2020 yılına kadar Çin’in şehirlerde de 3 mağaza daha açacak.

Doğtaş’tan yapılan açıklamada, mobilya sektöründe Türkiye’nin en büyük ihracatçısı olmayı hedeflediklerini belirterek, son dönemde Liberya, Lübnan, Kazakistan, İsviçre, Libya, Kıbrıs, Azerbaycan ve Pakistan’da 4 tane olmak üzere 11 yeni mağaza açtıklarını, ayrıca yaz sonunda Sudan ve Nijerya’da da mağaza açacaklarını açıkladılar.

Doğtaş Uluslararası Pazarlar Direktörü Serkan Şen açıklamasında, “Global pazardaki konumumuzu her yıl daha da güçlendiriyoruz. Çin her zaman odağımızda olan bir ülke ve markamızı burada yaygınlaştırmak bizim için son derece önemli. İhracata yönelen firmalardan biriyiz ve sektörde Türkiye’nin en büyük ihracatçısı olmayı istiyoruz. Özellikle Afrika pazarı ve deniz aşırı ülkelerde yaygınlığımızı artırıyoruz. Şu an 32 ülkeye aktif ihracat gerçekleştiriyoruz. 31 mağazamız açılış sürecinde. Yurtdışı satışlarımızı güçlendirmek için yeni iş birliklerine imza attık; İtalya’daki yeni iş ortağımız 55 zincir mağazasında yatak markamız Lova ürünlerinin satışı ve dağıtımını yapacak. Bu yıl tüm satış noktalarında Lova Sleep markasını konumlandırmış olacağız. Bu anlaşmalar ülkemiz için de gurur duyulacak gelişmeler. Hem yurtiçi hem yurtdışındaki çalışmalarımızla, 2018 yılını geçen yılki performansımızın üzerinde tamamlamak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Paylaş:
Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Ekonomi Haberleri

Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ekonomi Haberleri

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Komite Başkanları toplantısında sektörlerinde yaşanan sorunlar gündeme getirilerek

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Ekonomi Haberleri

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası tarafından, "Endüstri 4.0" Paneli