Ekmeğe Zam Kapıda

Ekmeğe, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok büyük ilde yüzde on beş zam geldi. Ekmeğe gelen büyük zammın bir ay içerisinde tüm il ve ilçelerde uygulanması beklenirken konu

Ekmeğe Zam Kapıda
Haber Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2018 17:35 Ekonomi Haberleri

Ekmeğe, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok büyük ilde yüzde on beş zam geldi. Ekmeğe gelen büyük zammın bir ay içerisinde tüm il ve ilçelerde uygulanması beklenirken konu ile ilgili, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı açıklama yaptı.

Ekmeğe, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok büyük ilde yüzde on beş zam geldi. Balcı, maliyetlerdeki artışlar sebebi ile ekmek fiyatlarında kilogram başına 5.75 Türk Lirası’nı geçmeyecek şekilde yüzde on beş civarında artış olacağını açıkladı.

Ekonomistlerin yapmış olduğu hesaplamaya göre yüzde on beş zam manşet enflasyona yaklaşık 0.3 puan arttırıcı etki yapacak.

Fiyat artışının yürürlüğe girmesinin otuz günü bulacağını belirten Balcı, illere göre artış oranı fark gösterebileceğini, bazı kentlerde daha düşük oranda artış olabileceğini fakat tüm il ve ilçelerde ekmeğe zam geleceğini fakat bu zammın en fazla yüzde on beş olmak üzere farklılık gösterebileceğini belirtti.

Ekmek zammından Çanakkale ve ilçelerinin nasıl etkilenecek olduğu ise merak konusu.

Paylaş:
Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Ekonomi Haberleri

Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ekonomi Haberleri

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Komite Başkanları toplantısında sektörlerinde yaşanan sorunlar gündeme getirilerek

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Ekonomi Haberleri

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası tarafından, "Endüstri 4.0" Paneli