Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları

Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi'ni almak şart. Belgesi olmayan emlakçılar satış gerçekleştiremeyecek.

Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları
Haber Giriş Tarihi: 15 Şubat 2019 17:42 Ekonomi Haberleri

“Yetki Belgesi Olmayan Artık Emlakçılık Yapamayacak”

Resmi Gazete yayım tarihi itibariyle mevcut ve yeni kurulacak işletmelere 18 ay süre tanınarak, Ticaret İl Müdürlüklerinden alınması gereken “Yetki Belgesi” için süre verildi.

Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni 18 ay içerisinde almayan emlakçılar sürenin dolmasıyla birlikte satış yapamayacaklar.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Universal Belgelendirme A.Ş. işbirliğinde Emlak Danışmanı Seviye 4 ve Sorumlu Emlak Danışmanı 5 sınavları düzenledi.

14-15 Şubat 2019 tarihlerinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezi eğitim salonlarında gerçekleştirilen sınavlara toplam 19 aday katıldı. İki aşamalı yapılan sınavlarda, adaylar ilk olarak teorik sınavlara sonrasından ise pratik sınavlara tabi tutuldu.

Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Sema Sandal; “Odamız organizasyonunda ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş firmalarla işbirlikleri yaparak sınav açılması için talep toplanmasına aracılık ediyor ve adayların tüm operasyon yükünü üzerimize alıyoruz. 2018 yılında toplamda 268 adayın katılımı ile 9 adet Mesleki Yeterlilik sınavı organize ettik. Şu an itibariyle 117 Meslek zorunluluk kapsamına alındı.” dedi.

Paylaş:
Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Ekonomi Haberleri

Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ekonomi Haberleri

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Komite Başkanları toplantısında sektörlerinde yaşanan sorunlar gündeme getirilerek

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Ekonomi Haberleri

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası tarafından, "Endüstri 4.0" Paneli