03 Haziran 2023 Cumartesi

İstihdam Seferberliği Görüşüldü

İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında esnaf odaları temsilcileriyle Çanakkale’de yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

İstihdam Seferberliği Görüşüldü
Haber Giriş Tarihi: 12 Mart 2019 15:20 Ekonomi Haberleri

İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında esnaf odaları bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “İstihdam Seferberliği 2019” programı çalışmalarına Çanakkale’de başlandı.

İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında esnaf odaları temsilcileri ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile Çanakkale’de yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hilmi Ercan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Sezai Kahraman, Madeni İşler Odası Başkanı Fahrettin Dündar, Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Selahattin İş, Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Muzaffer Bilgiç, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin, Terziler Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Engin Kandemir, Marangozlar Odası Başkanı Bayram Taşyapı’nın bulunmuş olduğu toplantıda “İstihdam Seferberliği 2019” çalışmaları görüşüldü.

Uygulanacak teşvikler içinde; yeni istihdama üç ay ücret desteği, yeni istihdamın SGK Primine, vergisine en az on iki ay destek sağlanacak.

Paylaş:
Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Ekonomi Haberleri

Anadolu Aslanları Çanakkale’de Buluştu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ekonomi Haberleri

ÇTSO Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Komite Başkanları toplantısında sektörlerinde yaşanan sorunlar gündeme getirilerek

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Ekonomi Haberleri

Biga’da “Endüstri 4.0” Paneli

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası tarafından, "Endüstri 4.0" Paneli