18 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Atam Kreş’te Eğlenceli Yıl Sonu Etkinliği

Çanakkale Belediyesi Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin sene sonu etkinliği hafta sonu Tohum Sandığı’nda gerçekleşti. Minikler düzenlenen eğlenceli etkinlikler ile keyifli bir gün geçirdi. Atam Kreş ve Gündüz Bakım

Atam Kreş’te Eğlenceli Yıl Sonu Etkinliği
Haber Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2018 12:39 Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin sene sonu etkinliği hafta sonu Tohum Sandığı’nda gerçekleşti. Minikler düzenlenen eğlenceli etkinlikler ile keyifli bir gün geçirdi.

Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin 2017 – 2018 eğitim öğretim senesi dönem sonu etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanı sıra kreş yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürü İsmail Açar, “Geleceğimizin gençliği, çocuklarımızdır. Çocuklarımızın daha öğrecek oldukları çok şey var. Gelecek sene ilkokula başlayacak olan çocuklarımıza başarılar diliyorum. Bizim ile beraber gelecek sene de devam edecek öğrencilerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin öğrencileri ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise; “Ben sadece başkan olarak değil, bir dede olarak da burada bulunuyorum. Burada çocukların hepsi benim torunum gibi. Umuyorum hayırlı bir iş yapmışızdır, kreşimizden memnunsunuzdur diye düşünüyorum, çocuklarımızın gelişmesini görüyorsunuz diye umut ediyorum, bundan mutluluk duyuyorsunuz diye umut ediyorum. Ancak biz her şeyden önce çocukların mutluluğunu arzuluyoruz. Onlar da görmüş olduğum kadarıyla çok mutlular. Bizim kreşimizde yüz yirmi öğrencimiz var. Yeni kreşimizi yapıyoruz, biliyorsunuz Barbaros Mahallesi’nde. Hedefimiz her mahalleye bir kreş olacak. Bunun bir gereksinim olduğunu hepimiz görüyoruz. Türkiye’nin hedefi şu olmalı, her yerde her çocuk, üç yaşından itibaren kreşe gitmeli. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız adına kreşler bedava olmalı. Çocuklar doğdu andan itibaren öğrenmeye, dünya deneyimine başlıyor. Biz çocuklarımızın deneyimlerine ne kadar katkı verebilirsek, bilimsel doğruları anlatabilirsek, toplumumuz da elbette ki daha iyi gelişmiş olacak.” şeklinde açıklamada bulundu. Başkan Gökhan konuşmasının sonrasında çocuklar ile uzun bir süre zaman geçirdi.

Sene sonu etkinliğinde anı kartlarını alan minikler, danslar, şarkılar, oyunları ile keyifli bir gün geçirdi. Kendilerine verilen çeşitli armağanlar ile de çok mutlu oldukları gözlenen çocukların bir kısmı tatilin bir kısmıda mezuniyetin tadını doyasıya yaşadı.

Paylaş:
SOLOTÜRK Nefesleri Kesecek

Etkinlik Haberleri

SOLOTÜRK Nefesleri Kesecek

SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında

Türk Hava Kurumu’ndan Çanakkale’de Gösteri

Etkinlik Haberleri

Türk Hava Kurumu’ndan Çanakkale’de Gösteri

Türk Hava Kurumu tarafından Çanakkale’de gösteri düzenleyecek. Türk Hava Kurumu, Çanakkale Deniz Zaferi kapsamında gösteri düzenleyecek. Çanakkale Deniz Zaferi ve

Bakan Pakdemirli Kale-i Sultaniye Programına Katıldı

Etkinlik Haberleri

Bakan Pakdemirli Kale-i Sultaniye Programına Katıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çanakkale ziyareti kapsamında Kale-i Sultaniye programına katıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Eğitim