20 Nisan 2024 Cumartesi

ÇABAÇAM Öğrencilerinden Yıl Sonu Etkinliği

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin başarılı eğitim merkezlerinden ÇABAÇAM’ın düzenlediği yıl sonu programına katıldı.

ÇABAÇAM Öğrencilerinden Yıl Sonu Etkinliği
Haber Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2019 16:10 Etkinlik Haberleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin başarılı eğitim merkezlerinden, Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi (ÇABAÇAM) öğrenci ve eğitmenleri tarafından yılsonu etkinliği gerçekleştirildi.

ÇOMÜ bünyesinde 2008 yılında faaliyete geçirilen ÇABAÇAM (Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi) Projesi bugüne kadar 4-6 yaşlarında toplam 156 çocuk ve 300’e yakın hizmet öncesi öğretmen adayına eğitim sağladı. ÇABAÇAM Çok daha fazla sayıda çocuğa, aileye, öğretmen adayına, öğretmene, kısacası çocuğa dokunan tüm bireylere erken çocukluk döneminde eğitim sağlamayı amaçlıyor.

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi sonunda düzenlediği yılsonu programı öğrencilerin şarkılarıyla başladı. Oyunlar oynanan, şarkılar söylenen, öğrencilerin ve eğitimcilerin belgeleri taktim edilen, pasta kesimi ve tiyatro gösterisi yapılan program, her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerin, velilerin ve eğitmenlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte karne heyecanı da yaşayan minikler, karnelerini eğitmenlerinden aldı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, ÇABAÇAM’ın etkinliğine katılarak miniklerin ve eğitmenlerin heyecanına ortak oldu.
Kısa bir açıklama yapan Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu “O kadar güzel bir günde misafir olup sizleri, çalışmalarınızı, emeklerinizi gördüm ki kendimi bir kez daha şanslı hissettim. Gönülden yaptığınız her çalışmayı destekliyorum. Lütfen sevginizi, heyecanınızı ve gözlerinizdeki ışığı asla kaybetmeyin. Bilin ki artık ÇABAÇAM gönüllüsü olarak sizlerleyim.” İfadelerini kullandı.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler