Çanakkale’de Hemşirelik Haftası Kutlanıyor

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası olması sebebiyle hemşireler günü kutlamaları Çanakkale'de düzenlenen resmi törenle başladı.

Çanakkale’de Hemşirelik Haftası Kutlanıyor
Haber Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2019 15:38 Etkinlik Haberleri

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Hemşirelik Haftası olması sebebiyle Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine yapıldı. Çanakkale Devlet Hastanesi, Özel Anadolu Hastanesi, ÇÖMÜ Araştırma Hastanesi, Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tek tek anıta çelenk sundu.
Düzenlenen törene Çanakkale’de bulunan kamu hastaneleri yöneticileri ve çalışanları, özel sektör sağlık çalışanları ve yöneticileri, ÇÖMÜ sağlık kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sağlık meslek lisesi öğrencileri ve sağlık camiasının değerli çalışanları katıldı.

Çelenk sunma töreni sonrasında okunan İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından hemşireler adına günün anlam ve önemini vurgulayan konuşma gerçekleştirildi. Konuşmaların arından tüm katılımcılar ile hep birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Çanakkale İskelesi ve kordon boyundan devam eden kortej yürüyüşü valiliğin önünde ki Truva Atı’na gelinmesiyle sona erdi.

Paylaş:
Çanakkale Belediyesi 2. Tohum Takas Şenliği

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi 2. Tohum Takas Şenliği

Türk yerel tohumlarının toplanması, korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına 2. Tohum Takas Şenliği

ÇABİP’ten 19 Mayıs’ta Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

ÇABİP’ten 19 Mayıs’ta Bisiklet Turu

ÇABİP herkesin katılım sağlayabileceği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bisiklet Turu etkinliği

ÇABAÇAM Öğrencilerinden Yıl Sonu Etkinliği

Etkinlik Haberleri

ÇABAÇAM Öğrencilerinden Yıl Sonu Etkinliği

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin başarılı eğitim merkezlerinden ÇABAÇAM’ın düzenlediği yıl sonu programına