21 Eylül 2019 Cumartesi

Çanakkale’de Yüzme Yarışı Yapılacak

30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri kapsamında yüzme yarışı gerçekleştirilecek. Rotary Kulübü Dönem Başkanı Soykan Özer, yarışma ile ilgili olarak düzenlenen tanıtım toplantısında yapmış olduğu konuşmada, yarışmanın her sene 30 Ağustos Zafer

Çanakkale’de Yüzme Yarışı Yapılacak
Haber Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2018 16:54 Etkinlik Haberleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri kapsamında yüzme yarışı gerçekleştirilecek.

Rotary Kulübü Dönem Başkanı Soykan Özer, yarışma ile ilgili olarak düzenlenen tanıtım toplantısında yapmış olduğu konuşmada, yarışmanın her sene 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlendiğini belirtti.

Özer konuşmasında;

“Yarışma bu sene yetmiş sekiz yabancı, altı yüz yirmi beş katılımcı ile gerçekleştirilecek. Bu yarışmacıların içerisinde Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen Uluslararası Yüzme Turnuvası’nda iki altın madalya kazanarak Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil eden doğuştan elleri ve ayakları olmayan milli sporcu Hamit Demir ile İngiltere ve Fransa’yı ayıran Manş Denizi’ni 11 saat 29 dakikalık derece ile en kısa sürede geçen Türk kadın unvanına sahip olan İzmirli sporcu Bengüsu Avcı da bulunacak.” ifadelerine yer verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 yılının Troia Yılı ilan edilmesinden dolayı bu seneki yüzme yarışlarının mesajı ve sloganı Troia için yüzüyoruz olarak belirlenmiş olduğunu dikkat çeken Özer, “Yarışma, otuz Ağustos tarihinde sabah saat 08.30’da başlayarak, Eceabat ilçesi kumsalı ile Çimenlik kumsalı arasında 6 bin 489 metre mesafede gerçekleştirilecek. Yarışma toplam yüz beş dakika sürecek.” dedi.

Paylaş:
Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Etkinlik Haberleri

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

Etkinlik Haberleri

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’de ve dünya genelinde toplam 19 ülkede eş