17 Ağustos 2019 Cumartesi

Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 02 Nisan 2019 20:40 Etkinlik Haberleri

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Çanakkale’de kutlandı.

Çanakkale’de 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe, Kepez Özel Eğitim Mesleki Okulu, Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Cevatpaşa Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı katılarak gösteri düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılmasıyla başlayan etkinlik öğrencilerin renkli gösterileriyle devam etti. Kepez Özel Eğitim Mesleki Okulu “Bu ne Dünya Kardeşim” isimli şarkıyı seslendirdi. Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri step gösterisi yaptı. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri müzik dinletisinde bulundu. Cevatpaşa Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı 7/C öğrencileri ‘Sev Kardeşim’ isimli şarkıyı seslendirdi. Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Halk Oyunları ekibinin muhteşem gösterisiyle sona erdi.

Ev sahipliğini Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın yaptığı etkinliğe, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve kurum amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Paylaş:
Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Etkinlik Haberleri

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

Etkinlik Haberleri

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’de ve dünya genelinde toplam 19 ülkede eş