Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 02 Nisan 2019 20:40 Etkinlik Haberleri

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Çanakkale’de kutlandı.

Çanakkale’de 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe, Kepez Özel Eğitim Mesleki Okulu, Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Cevatpaşa Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı katılarak gösteri düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılmasıyla başlayan etkinlik öğrencilerin renkli gösterileriyle devam etti. Kepez Özel Eğitim Mesleki Okulu “Bu ne Dünya Kardeşim” isimli şarkıyı seslendirdi. Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri step gösterisi yaptı. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri müzik dinletisinde bulundu. Cevatpaşa Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı 7/C öğrencileri ‘Sev Kardeşim’ isimli şarkıyı seslendirdi. Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Halk Oyunları ekibinin muhteşem gösterisiyle sona erdi.

Ev sahipliğini Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın yaptığı etkinliğe, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve kurum amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler