Düşler Ülkesi Troya Sergisi Açıldı

Düşler Ülkesi Troya Sergisi Açıldı

Kale Grubu destekleri ile EPOS 7 ve BASE işbirliğinde düzenlenen Düşler Ülkesi Troya Sergisi, Çanakkale Piri Reis Müzesi’nde düzenlenen tören ile açıldı.

Sergi açılışına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Troya Kazı Alanı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, EPOS 7 Derneği Başkanı Zafer Kozanoğlu, BASE Kurucuları Ali Kerem Bilge, Asli Boduroğlu, İdil Bilge, genç sanatçılar ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Törende yapılan konuşmaların sonrasında kurdele kesimi ile sergi açılırken, Başkan Gökhan ve davetlilerl sergiyi ilgi ile gezerek eserler hakkında sanatçılardan bilgi edindi. Yirmi dokuz genç sanatçının katılımı ile Derya Yücel’in küratörlüğünde, enstalasoyn, grafik tasarım, seramik, cam, baskı, fotoğraf, resmim ve video gibi farklı eserlerden oluşan sergi, 27 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Çanakkale Düşler Ülkesi Troya Sergisi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Alexandra Stan Umurbey’de Sahne Aldı19 Ağustos 2018

Alexandra Stan Umurbey’de Sahne Aldı

Romanyalı şarkıcı Alexandra Stan, Umurbey Belediyesi tarafından düzenlenen 27. Geleneksel Şeftali Festivali’nde sahne aldı.

Dönem Sonu Pikniği Keyfi18 Ağustos 2018

Dönem Sonu Pikniği Keyfi

Çanakkale Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu ile Çanakkale Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve

Umurbey’de Gazapizm Sahne Aldı18 Ağustos 2018

Umurbey’de Gazapizm Sahne Aldı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde, Umurbey Geleneksel 27. Şeftali Festivali etkinlikleri kapsamında konser

Umurbey’den Uzaya: Şeftali18 Ağustos 2018

Umurbey’den Uzaya: Şeftali

Umurbey Geleneksel 27.Şeftali Festivali’nde uzaya şeftali gönderildi. Şeftali Festivali etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen şeftali yarışmasında,