29 Haziran 2020 Pazartesi

Engelliler Haftası Etkinliklerle Kutlandı

Çanakkale'de Engelliler Haftası için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Engelliler Haftası Etkinliklerle Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2019 4:32 Etkinlik Haberleri

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanında, Kent Konseyi Engelli Meclisi, Engelli Derneklerinin Çelenk Sunmasıyla başladı. Meydanda düzenlenen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Zihinsel Engelliler Derneği’nin folklor gösterisi ile sona erdi.

Cumhuriyet Meydanından Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’na kadar yürüyüş gerçekleştirilmiş ve burada ki programda Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ersin Fırat, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı günün anlam ve önemine ilişkin olarak konuşma yaptı. Yapılan konuşmalar işaret dili tercümanı tarafından işitme engelliler için eş zamanlı olarak çevri yapıldı.

Yenice Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nden hizmet alan özel bireyler tarafından Halk oyunları gösterisi sunuldu. Yine engelliler tarafından yapılmış olan el sanatlarının satıldığı kermes alanı protokol ve vatandaşlar tarafından ziyaret edildi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte engelli vatandaşların mutluluğu ve neşesine ortak olundu.

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda engelli vatandaşlar için işaret dili tercümanı eşliğinde Kadına yönelik ve ailenin korunması kanunu hakkında bilgilendirme eğitimi verildi.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler