Gençlerden Trakya Fest’e Yoğun İlgi

Gençlerden Trakya Fest’e Yoğun İlgi

Geçtiğimiz sene Trakya bölgesinde ilk kez gerçekleştirilen ve bu sene 19-22 Temmuz tarihleri arasında dört gün boyunca Erikli Sahili Keşan Belediye Plajı’nda düzenlenen Trakya Fest, kırk bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Birlikte Güzel sloganı ile düzenlenen festivalde otuz altı grup ve sanatçı sahne alırken, çadırları ile festival alanında konaklayan seyirciler farklı görüntüler oluşturdu.

Yaz mevsimi ile beraber daha fazla sayıda insanın yaşamış olduğu Trakyaa’da ilk kez geçtiğimiz sene üç günlük program ile gerçekleştirilen Trakya Fest, 19 Temmuz Perşembe günü Erekli Sahili, Keşan Belediye Plajı’nda gençler ve ailelerin yoğun ilgisi ile başladı. BirlikteGüzel sloganı ile gerçekleştirilen ve bu sene dört günlük bir program ile yapılan Trakya Fest kapsamında otuz altı grup ve sanatçı sahne aldı.

Genel olarak rock müzik gruplarının sahne almış olduğu Trakya Fest kapsamında Pentagram, Mor ve Ötesi, Aylin Aslım, Bulutsuzluk Özlemi, Feridun Düzağaç gibi Türkçe rock müziğini köklü isimlerinin yanı sıra, Dolu Kadehi Ters Tut ve Yüzyüzeyken Konuşuruz gibi gruplarda yer aldı. Emre Aydın, Yüksek Sadakat, Can Bonomo ve Seksendört’ün de yer almış olduğu festivale katılan seyirciler unutulmayacak anlar yaşadı.

Gökhan Türkmen, Suzan Kardeş, Kalben ve Ahmet Aslan gibi farklı tarzlarda müziklere imza atan sanatçılara da ev sahipliği yaparken, gecenin kapanışı ise Kabus Kerim, Bedük ve Gazapizm ile gerçekleştirildi.

Günlük katılımın yanı sıra, kamp alanında konaklayarak dört gün boyunca sahne alan sanatçıları görme imkanı sağlayan festivale toplam kırk bin kişi katılım gösterdi.

Trakya Fest

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Troia Festivali Farklı Karşılaşmalara Sahne Oldu16 Ağustos 2018

Troia Festivali Farklı Karşılaşmalara Sahne Oldu

55. Uluslararası Troia Festivali çerçevesinde pek çok etkinlik gerçekleşirken, satrançtan briçe çok sayıda sportif

Resul Dindar Sahne Aldı16 Ağustos 2018

Resul Dindar Sahne Aldı

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri kapsamında Resul Dindar konser verdi.

Troya Efsanesi Operası Damga Vurdu16 Ağustos 2018

Troya Efsanesi Operası Damga Vurdu

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri kapsamında Troya Efsanesi Operası damga

“Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var”16 Ağustos 2018

“Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var”

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri kapsamında Ataol Behramoğlu ve Levent