Gençlerden Trakya Fest’e Yoğun İlgi

Gençlerden Trakya Fest’e Yoğun İlgi

Geçtiğimiz sene Trakya bölgesinde ilk kez gerçekleştirilen ve bu sene 19-22 Temmuz tarihleri arasında dört gün boyunca Erikli Sahili Keşan Belediye Plajı’nda düzenlenen Trakya Fest, kırk bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Birlikte Güzel sloganı ile düzenlenen festivalde otuz altı grup ve sanatçı sahne alırken, çadırları ile festival alanında konaklayan seyirciler farklı görüntüler oluşturdu.

Yaz mevsimi ile beraber daha fazla sayıda insanın yaşamış olduğu Trakyaa’da ilk kez geçtiğimiz sene üç günlük program ile gerçekleştirilen Trakya Fest, 19 Temmuz Perşembe günü Erekli Sahili, Keşan Belediye Plajı’nda gençler ve ailelerin yoğun ilgisi ile başladı. BirlikteGüzel sloganı ile gerçekleştirilen ve bu sene dört günlük bir program ile yapılan Trakya Fest kapsamında otuz altı grup ve sanatçı sahne aldı.

Genel olarak rock müzik gruplarının sahne almış olduğu Trakya Fest kapsamında Pentagram, Mor ve Ötesi, Aylin Aslım, Bulutsuzluk Özlemi, Feridun Düzağaç gibi Türkçe rock müziğini köklü isimlerinin yanı sıra, Dolu Kadehi Ters Tut ve Yüzyüzeyken Konuşuruz gibi gruplarda yer aldı. Emre Aydın, Yüksek Sadakat, Can Bonomo ve Seksendört’ün de yer almış olduğu festivale katılan seyirciler unutulmayacak anlar yaşadı.

Gökhan Türkmen, Suzan Kardeş, Kalben ve Ahmet Aslan gibi farklı tarzlarda müziklere imza atan sanatçılara da ev sahipliği yaparken, gecenin kapanışı ise Kabus Kerim, Bedük ve Gazapizm ile gerçekleştirildi.

Günlük katılımın yanı sıra, kamp alanında konaklayarak dört gün boyunca sahne alan sanatçıları görme imkanı sağlayan festivale toplam kırk bin kişi katılım gösterdi.

Trakya Fest

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Baja Troia Turkey 2018’in Startı Verildi05 Ekim 2018

Baja Troia Turkey 2018’in Startı Verildi

İstanbul Off-Road Kulübü tarafından bu sene 2’ncisi 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilenn Baja

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği24 Eylül 2018

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Çanakkale’de gerçekleştirildi. İzmirli kadınlar tarafından 2013 yılında başlatılan ‘Süslü kadınlar

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de22 Eylül 2018

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de çocuklarla buluşuyor. Rusların ünlü çizgi dizisi Maşa

1. Geleneksel Pomak Şenliği Düzenlendi17 Eylül 2018

1. Geleneksel Pomak Şenliği Düzenlendi

Biga’nın Elmalı Köyünde “Pomak Şenliği” düzenlendi. Elmalı köyünde gerçekleştirilen “1. Geleneksel Pomak Şenliği” Pazar