Görme Engelli Misafirler Şehri Gezi

2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde 14-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları kapsamında on beş ülkeden gelen görme engelli misafirler Çanakkale’de bir araya geldi. Almanya, Rusya,

Görme Engelli Misafirler Şehri Gezi
Haber Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2018 14:50 Etkinlik Haberleri

2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde 14-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları kapsamında on beş ülkeden gelen görme engelli misafirler Çanakkale’de bir araya geldi.

Almanya, Rusya, Arnavutluk, Bulgaristan, Azerbaycan, Kanada, Yeni Zelanda, Sırbistan, Irak, Japonya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Amerika, Romanya olmak üzere yüz yirmi yabancı toplam yüz doksan altı kişi şehri gezerek tanıma fırsatı buldular.

Çanakkale Valiliği himayesinde; Türkiye Körler Federasyonu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, ÇOMÜ, MÜSİAD, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, GESTAŞ, İÇDAŞ ortaklığında yürütülen 1. Torya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları projesi kapsamında on beş ülkeden gelen misafirler ile Truva Atı önünde fotoğraf çektiren Vali Orhan Tavlı ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz misafirler ile görüşerek yakından ilgilendi.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler