Görme Engelliler Homeros Okumalarının Galası Yapıldı

2018 Toya Yılı çerçevesinde gerçekleştirilen 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları'nın Galası, Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı’nın katılımı ile gerçekleştirildi. 2018 Troya Yılı çerçevesinde Çanakkale Valiliği himayesinde; Türkiye

Görme Engelliler Homeros Okumalarının Galası Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2018 12:07 Etkinlik Haberleri

2018 Toya Yılı çerçevesinde gerçekleştirilen 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları’nın Galası, Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

2018 Troya Yılı çerçevesinde Çanakkale Valiliği himayesinde; Türkiye Körler Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi, MÜSİAD Çanakkale Şubesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, GESTAŞ ve İÇDAŞ ortaklığında gerçekleştirilen 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumalarının Galasında Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, farklı ülkelerden gelen konuklarla bir araya geldiler.

Galaya; Dünya Körler Federasyonu Başkanı Dr. Friedrich Schröder, Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şube Başkanı İbrahim Battal, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Turhan İçli,Japonya Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Makoto Ogoda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Görmezler Derneği Başkanı Derviş Yücetürk, Kanada Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Helen Louise Gillis, Arnavutluk Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Ardjan Hysa, Makedonya Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Zarko Selkovski, Kosova Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Daut Tishuki, Bulgaristan Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Asen Isaev Altınov, Dünyaca Ünlü Görme Engelli Türk Ressam Eşref Armağan, Rusya, Arnavutluk, Almanya, Bulgaristan, Azerbaycan, Kanada, Yeni Zelanda, Irak, Sırbistan, Japonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya , Makedonya, Kosova ve Amerika Birleşik Devletleri’nden konuklar katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı İstanbul Güzel Sanatlar Türk Musikisi Karma Topluluğu’nun birbirinden güzel eserler ile renk katmış olduğu galada, Homeros’un Troya Efsanesini anlattığı Dünya Edebiyatı’nın en önde gelen eseri İlyada Destanı’nından başarılı okumalar yapan konukları tebrik eden Vali Orhan Tavlı, misafirler ile yakından ilgilenerek fotoğraf çektirdi.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler