Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası Başladı

Çanakkale Spor kulüpleri ve taraftar derneklerinin başkanları bir araya gelerek Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyasını başlattı.

Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası Başladı
Haber Giriş Tarihi: 25 Mart 2019 18:02 Etkinlik Haberleri

Çanakkale spor kulüpleri ve taraftar dernekleri bir araya gelerek organize ettikleri Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyası başladı.

Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit Burunlular, 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Orhan Dom, Çanakkale Galatasaraylılar Derneği Başkanı Gürkan Düzenli, Çanakkale Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Güven Serçe, Dardanel Spor Kulübü Başkanı Orçun Oktay, Karadenizliler Derneği Başkanı İsmail Markoç, Genç Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Recai Kaplan, Ultra Aslan Taraftar Grubu adına Muharrem Kaplan, Çanakkale 17 Taraftar Derneği Başkanı Asım Alaca, Hastane Bayırı Spor Kulübü Başkanı Zekeriya Parlak, Arslanca Spor Kulübü Başkanı Özkan Vural ve Barbaros Spor Kulübü Başkanı Erdal Erol bir araya gelerek oy birliğiyle aldıkları karar doğrultusunda düzenledikleri Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyasına katıldılar.

Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda bu gün başlayan kampanya 3 gün boyunca sürecek. 25-26-27 Mart tarihlerinde sabah saat 10:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında kan ve kök hücre bağışı işlemleri devam edecek.
Kök hücre bağışı için 50 yaş üstü kişilerden bağış kabul edilmemekte olup, kalp romatizması ve tansiyon ilacı kullanan kişiler den de kan alınamamaktadır.
Spor kulüpleri ve taraftar derneklerinin başkanları, toplum duyarlılığının yükseltilmesi ve bu husustaki bilincin arttırılması amacıyla düzenledikleri Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyasına tüm Çanakkalelileri beklediklerini ifade ettiler.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler