Kaz Dağları Gezileri Başladı

Çanakkale Belediyesi tarafından “Kaz Dağlarına Sahip Çıkmaya Gidiyoruz” sloganı ile bu sene 8. kez düzenenlenen Kaz Dağları gezileri büyük bir ilgi ile başladı. Eşsiz güzellikte bir bölge olan Kaz Dağlarını rehber

Kaz Dağları Gezileri Başladı
Haber Giriş Tarihi: 03 Temmuz 2018 10:20 Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi tarafından “Kaz Dağlarına Sahip Çıkmaya Gidiyoruz” sloganı ile bu sene 8. kez düzenenlenen Kaz Dağları gezileri büyük bir ilgi ile başladı.

Eşsiz güzellikte bir bölge olan Kaz Dağlarını rehber eşliğinde kapsamlı bir biçimde gezme fırsatı bulan kentliler, ayrı olarak Cumartesi ve Pazar günü düzenlenen gezi kapsamında sabah Belediye önünden hareket ile başladıkları etkinlikte, Bayramiç’te gerçekleşen kahvaltı molasının sonrasında Mehmet Akif Ersoy’un evini ziyaret etme şansı buldu.

Bölgeye yapılan kapsamlı ziyarette alabalık tesislerini de ziyaret eden halk sonrasında Ayazma bölgesinde doğa yürüyüşü yaptı. Katılımcılar aynı zamanda bölgeye ilişkin rehberlerden bilgi aldı.

Temiz hava ve yeşilin bir arada olduğu gezi kapsamında, bölgedeki maden çalışmaları ve bu çalışmaların neden olduğu yıkımlara ilişkin de bilgilendirilen halk, Kaz Dağları gezisini Balaban mevkinde verilen mola ile tamamladı. Kaz Dağları gezileri Ağustos ayına kadar her Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecek.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler