Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu doğa festivali Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü düzenlenecek.

Her yıl farklı bir temayı ele alan Ekofest bu sene Güneş bize yeter sloganı ile başlayacak. Doğa severleri buluşturacak olan Ekofest’te, bu yıl enerji konusu konuşulacak. Festivalin başlangıç günü olan 15 Ağustos’ta girişler başlayacak ve etkinlik boyunca atölyeler, konserler, paneller, sportif aktiviteler yapılacak. 15-19 Ağustos tarihleri arasında Mehmetalan Köyü Kuzgun Camp’ta düzenlenecek Ekofest boyunca katılımcılar çadırlarda konaklayacaklar.

Festival komitesi tarafından duyurulan kurallar ve ilkeler kapsamında; “Festival alanına gelirken mümkün olduğunca ambalaj atığı bırakacak ürünler getirmiyoruz. Festival alanında atıkların ayrıştırılmasına özen gösteriyor, geride atık bırakmıyoruz. Alkollü içecek satışı yapmıyoruz. Yangına karşı azami özen gösteriyor, önceden belirlenmiş alanlar dışında ateş yakmıyoruz. Belirlenen yerler haricinde çadır kurmuyoruz. Otopark dışı alanlara araç park etmiyoruz. Mangal yakmıyoruz. Her ebeveyn kendi çocuğundan sorumlu. Dilerse eğer diğer çocuklarla da ilgilenebilir tabii. Evcil hayvanları olanlar denetimlerinden ve bakımlarından sorumlular. Tasmalarını getirmeyi unutmuyoruz. Doğanın haklarına saygı duyuyor, börtü böceklere, otlara, hayvanlara, çalılara, ağaçlara, çiçeklere zarar vermiyoruz. Festival katılımcılarının olanaklardan eşit biçimde yararlanmasına özen gösteriyoruz. Festival katılımları olarak birbirimizin haklarına saygı gösteriyor, davranışlarımız ile etrafımıza rahatsızlık vermiyoruz. Kazdağı hepimizin. Hizmet beklemiyoruz, katılımcı oluyor, organizasyona destek oluyoruz. Etkinliklere katılıyor, deneyim ve bilgilerimiz ile zenginleşiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale EkoFest

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Troya Yılı’nda Balkan Rüzgarı17 Ağustos 2018

Troya Yılı’nda Balkan Rüzgarı

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü‘nün 20. senesi dolayısı ile ilan

Çanakkale Belediyesi Bayram Hediyesi Verecek17 Ağustos 2018

Çanakkale Belediyesi Bayram Hediyesi Verecek

Çanakkale Belediyesi bayramlaşma fotoğraflarını paylaşanlar arasından çekiliş ile beş kişiye hediye verecek. Çanakkale Belediyesi’nden

Rubato Özgürlük Parkı’nda Sahne Aldı17 Ağustos 2018

Rubato Özgürlük Parkı’nda Sahne Aldı

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali kapsamında Rubato sahne aldı. 55. Uluslararası

Dany Brillant’dan Muhteşem Konser17 Ağustos 2018

Dany Brillant’dan Muhteşem Konser

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 55. Uluslararası Troia Festivali kapsamında Dany Brillant sahne aldı. 55.