Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu doğa festivali Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü düzenlenecek.

Her yıl farklı bir temayı ele alan Ekofest bu sene Güneş bize yeter sloganı ile başlayacak. Doğa severleri buluşturacak olan Ekofest’te, bu yıl enerji konusu konuşulacak. Festivalin başlangıç günü olan 15 Ağustos’ta girişler başlayacak ve etkinlik boyunca atölyeler, konserler, paneller, sportif aktiviteler yapılacak. 15-19 Ağustos tarihleri arasında Mehmetalan Köyü Kuzgun Camp’ta düzenlenecek Ekofest boyunca katılımcılar çadırlarda konaklayacaklar.

Festival komitesi tarafından duyurulan kurallar ve ilkeler kapsamında; “Festival alanına gelirken mümkün olduğunca ambalaj atığı bırakacak ürünler getirmiyoruz. Festival alanında atıkların ayrıştırılmasına özen gösteriyor, geride atık bırakmıyoruz. Alkollü içecek satışı yapmıyoruz. Yangına karşı azami özen gösteriyor, önceden belirlenmiş alanlar dışında ateş yakmıyoruz. Belirlenen yerler haricinde çadır kurmuyoruz. Otopark dışı alanlara araç park etmiyoruz. Mangal yakmıyoruz. Her ebeveyn kendi çocuğundan sorumlu. Dilerse eğer diğer çocuklarla da ilgilenebilir tabii. Evcil hayvanları olanlar denetimlerinden ve bakımlarından sorumlular. Tasmalarını getirmeyi unutmuyoruz. Doğanın haklarına saygı duyuyor, börtü böceklere, otlara, hayvanlara, çalılara, ağaçlara, çiçeklere zarar vermiyoruz. Festival katılımcılarının olanaklardan eşit biçimde yararlanmasına özen gösteriyoruz. Festival katılımları olarak birbirimizin haklarına saygı gösteriyor, davranışlarımız ile etrafımıza rahatsızlık vermiyoruz. Kazdağı hepimizin. Hizmet beklemiyoruz, katılımcı oluyor, organizasyona destek oluyoruz. Etkinliklere katılıyor, deneyim ve bilgilerimiz ile zenginleşiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale EkoFest

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Baja Troia Turkey 2018’in Startı Verildi05 Ekim 2018

Baja Troia Turkey 2018’in Startı Verildi

İstanbul Off-Road Kulübü tarafından bu sene 2’ncisi 2018 Troya Yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilenn Baja

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği24 Eylül 2018

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Çanakkale’de gerçekleştirildi. İzmirli kadınlar tarafından 2013 yılında başlatılan ‘Süslü kadınlar

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de22 Eylül 2018

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de

Maşa ile Koca Ayı 17 Burda AVM’de çocuklarla buluşuyor. Rusların ünlü çizgi dizisi Maşa

1. Geleneksel Pomak Şenliği Düzenlendi17 Eylül 2018

1. Geleneksel Pomak Şenliği Düzenlendi

Biga’nın Elmalı Köyünde “Pomak Şenliği” düzenlendi. Elmalı köyünde gerçekleştirilen “1. Geleneksel Pomak Şenliği” Pazar