Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu doğa festivali Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü düzenlenecek.

Her yıl farklı bir temayı ele alan Ekofest bu sene Güneş bize yeter sloganı ile başlayacak. Doğa severleri buluşturacak olan Ekofest’te, bu yıl enerji konusu konuşulacak. Festivalin başlangıç günü olan 15 Ağustos’ta girişler başlayacak ve etkinlik boyunca atölyeler, konserler, paneller, sportif aktiviteler yapılacak. 15-19 Ağustos tarihleri arasında Mehmetalan Köyü Kuzgun Camp’ta düzenlenecek Ekofest boyunca katılımcılar çadırlarda konaklayacaklar.

Festival komitesi tarafından duyurulan kurallar ve ilkeler kapsamında; “Festival alanına gelirken mümkün olduğunca ambalaj atığı bırakacak ürünler getirmiyoruz. Festival alanında atıkların ayrıştırılmasına özen gösteriyor, geride atık bırakmıyoruz. Alkollü içecek satışı yapmıyoruz. Yangına karşı azami özen gösteriyor, önceden belirlenmiş alanlar dışında ateş yakmıyoruz. Belirlenen yerler haricinde çadır kurmuyoruz. Otopark dışı alanlara araç park etmiyoruz. Mangal yakmıyoruz. Her ebeveyn kendi çocuğundan sorumlu. Dilerse eğer diğer çocuklarla da ilgilenebilir tabii. Evcil hayvanları olanlar denetimlerinden ve bakımlarından sorumlular. Tasmalarını getirmeyi unutmuyoruz. Doğanın haklarına saygı duyuyor, börtü böceklere, otlara, hayvanlara, çalılara, ağaçlara, çiçeklere zarar vermiyoruz. Festival katılımcılarının olanaklardan eşit biçimde yararlanmasına özen gösteriyoruz. Festival katılımları olarak birbirimizin haklarına saygı gösteriyor, davranışlarımız ile etrafımıza rahatsızlık vermiyoruz. Kazdağı hepimizin. Hizmet beklemiyoruz, katılımcı oluyor, organizasyona destek oluyoruz. Etkinliklere katılıyor, deneyim ve bilgilerimiz ile zenginleşiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale EkoFest

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri23 Ekim 2018

Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Çanakkale’de, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ile Cumhuriyetimizin 95. yılı kutlanacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yaşı büyük

Gökçeada’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri23 Ekim 2018

Gökçeada’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Gökçeada’da Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ile Cumhuriyetimizin 95. yılı kutlanacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yaşı büyük

Feridun Düzağaç Gökçeada’da Sahne Alacak23 Ekim 2018

Feridun Düzağaç Gökçeada’da Sahne Alacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Gökçeada’da Feridun Düzağaç sahne alacak. 29 Ekim Cumhuriyet

Çanakkale’de Şevval Sam Sahne Alacak23 Ekim 2018

Çanakkale’de Şevval Sam Sahne Alacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Çanakkale’de Şevval Sam sahne alacak. 29 Ekim Cumhuriyet