23 Mart 2019 Cumartesi
Reklam

Kazdağı EkoFestival Başlıyor

Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu doğa festivali Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü düzenlenecek. Her yıl farklı bir temayı ele alan Ekofest bu

Kazdağı EkoFestival Başlıyor
Haber Giriş Tarihi: 08 Ağustos 2018 12:04 Etkinlik Haberleri

Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirmiş olduğu doğa festivali Kazdağı Ekofestivali’nin dördüncüsü düzenlenecek.

Her yıl farklı bir temayı ele alan Ekofest bu sene Güneş bize yeter sloganı ile başlayacak. Doğa severleri buluşturacak olan Ekofest’te, bu yıl enerji konusu konuşulacak. Festivalin başlangıç günü olan 15 Ağustos’ta girişler başlayacak ve etkinlik boyunca atölyeler, konserler, paneller, sportif aktiviteler yapılacak. 15-19 Ağustos tarihleri arasında Mehmetalan Köyü Kuzgun Camp’ta düzenlenecek Ekofest boyunca katılımcılar çadırlarda konaklayacaklar.

Festival komitesi tarafından duyurulan kurallar ve ilkeler kapsamında; “Festival alanına gelirken mümkün olduğunca ambalaj atığı bırakacak ürünler getirmiyoruz. Festival alanında atıkların ayrıştırılmasına özen gösteriyor, geride atık bırakmıyoruz. Alkollü içecek satışı yapmıyoruz. Yangına karşı azami özen gösteriyor, önceden belirlenmiş alanlar dışında ateş yakmıyoruz. Belirlenen yerler haricinde çadır kurmuyoruz. Otopark dışı alanlara araç park etmiyoruz. Mangal yakmıyoruz. Her ebeveyn kendi çocuğundan sorumlu. Dilerse eğer diğer çocuklarla da ilgilenebilir tabii. Evcil hayvanları olanlar denetimlerinden ve bakımlarından sorumlular. Tasmalarını getirmeyi unutmuyoruz. Doğanın haklarına saygı duyuyor, börtü böceklere, otlara, hayvanlara, çalılara, ağaçlara, çiçeklere zarar vermiyoruz. Festival katılımcılarının olanaklardan eşit biçimde yararlanmasına özen gösteriyoruz. Festival katılımları olarak birbirimizin haklarına saygı gösteriyor, davranışlarımız ile etrafımıza rahatsızlık vermiyoruz. Kazdağı hepimizin. Hizmet beklemiyoruz, katılımcı oluyor, organizasyona destek oluyoruz. Etkinliklere katılıyor, deneyim ve bilgilerimiz ile zenginleşiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaş:
Muhtar Adayından Dünya Su Günü Etkinliği

Etkinlik Haberleri

Muhtar Adayından Dünya Su Günü Etkinliği

22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla Güzelyalı’da muhtar adayı Elif Çelik dalış etkinliği

Yaşlılara Saygı Haftasında Kahvaltı

Etkinlik Haberleri

Yaşlılara Saygı Haftasında Kahvaltı

Yaşlılara Saygı Haftası kahvaltı ile

SOLOTÜRK Nefesleri Kesecek

Etkinlik Haberleri

SOLOTÜRK Nefesleri Kesecek

SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında