24 Ağustos 2019 Cumartesi

Kenan Sofuoğlu “Şehitler Bizi Bekler” Etkinliğine Katıldı

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport Şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu yıl 5'incisi düzenlenen "Şehitler Bizi Bekler" etkinliğine katıldı.

Kenan Sofuoğlu “Şehitler Bizi Bekler” Etkinliğine Katıldı
Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2019 18:07 Etkinlik Haberleri

Türkiye Motosiklet Platformu ve Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Şehitler Bizi Bekler” etkinliği başladı.

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport Şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, “Şehitler Bizi Bekler” etkinliğine katılarak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin dört bir yanından motosikletlilerin bu etkinliğe katılmak için Çanakkale’ye geldiklerini söyledi. Etkinliğe katıldığı için çok mutlu olduğunu belirten Sofuoğlu, “Bu topraklara ilk geldiğimde çok etkilenmiştim. Bugün motosiklet kullanırken bu topraklarda nelerin yaşandığı aklımdan geçti. Bu özel topraklara gelip ziyaret etmek gerekiyor. O anları, ülkemize nasıl sahip çıkmamız gerektiğini düşünmek gerekiyor. Her geldiğimde duygulanıyorum, bu duyguları bugün tekrar yaşadım. Tarihimizi unutmamamız gerekiyor.” dedi.


Düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin birçok yerinden gelen “Türkiye Motosiklet Platformu” üyeleri ve Kenan Sofuoğlu, Gelibolu yakınlarında kortej oluşturarak Eceabat Tarihe Saygı Parkı’nı ziyaret edip, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Eceabat üzerinden feribota binerek, Çanakkale’ye ulaşan grup üyeleri. Çanakkale’de Truva Atı önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Etkinlik kapsamında yarın 24 Mart Pazar günü saat 09.30 da Çanakkale İskelesi’nden hareket ederek kortej halinde Şehitler Abidesi’ni ziyaret gerçekleştirecekler.

Paylaş:
Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Etkinlik Haberleri

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

Etkinlik Haberleri

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’de ve dünya genelinde toplam 19 ülkede eş