19 Ekim 2019 Cumartesi

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri

Kepez Gönüllüleri, Akademisyen Gökhan Bayram'ın öncülüğünde Dünya Süt Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.

Kepez’de Dünya Süt Günü Etkinlikleri
Haber Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2019 15:31 Etkinlik Haberleri

Dünya Süt Günü nedeniyle Kepez Gönüllüleri, Pamuk ismini verdikleri oğlak ve Kaymak ismini verdikleri kuzuyla birlikte gittikleri Kepez Atatürk İlkokulu’nda 200’e yakın çocuğa süt dağıttılar.

Kepez Gönüllüleri, Dünya Süt Günü nedeniyle, süt bilincini ve süt tüketimini artırmak amacıyla Kepez’deki anasınıfı ve ilkokul öğrencilerini ziyaret ettiler. Kepez Atatürk İlkokulunda düzenlenen etkinliğe “Pamuk” ismini verdikleri oğlak ve “Kaymak” ismini verdikleri kuzuyla gelen gönüllüler çocukların yoğun ilgisiyle karşılandılar. Kurdela ve çiçeklerle süslenen kuzu ve oğlağı seven çocuklara sütün faydaları anlatılarak, süt içmeleri gerektiği vurgulandı.

Dünya Süt Günü nedeniyle Kepez Gönüllüleri adına açıklamada bulunan Akademisyen Gökhan Bayram, “Kepez’deki çocuklarımızın dikkatini süte çekmek istedik. Bugün kapsamında 200’e yakın çocuğumuza süt ikram ettik. Sütün faydalarını çocuklarımızla paylaştık. Anafartalar Marketi ve gönüllülere katkıları için teşekkür ederiz. Çocuklarda sütün faydalarına yönelik bilincin olduğunu görmekten mutluyuz. Sağlıklı nesilleri geleceğimiz adına umut olarak görüyoruz.” dedi.

Paylaş:
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Etkinlik Haberleri

Çanakkale Belediyesi Mahalle İftarları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarları devam

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

Etkinlik Haberleri

Çanakkale’de 1919 Kişi Aynı Anda Atabarı Oynadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’de ve dünya genelinde toplam 19 ülkede eş