Neymar Jr’s Five Sona Erdi

Neymar Jr's Five'ın finali, Çanakkale'de gerçekleştirildi. Çanakkale de Truva Atı yanında Çanakkale Valiliği önünde bulunan alandaki sahada oynanan turnuva maçları büyük ilgi gördü. Turnuva finaline, Gençlerbirliği, Kuzenler, International Students, Pask, Uni Avcılar,

Neymar Jr’s Five Sona Erdi
Haber Giriş Tarihi: 01 Temmuz 2018 19:41 Etkinlik Haberleri

Neymar Jr’s Five’ın finali, Çanakkale’de gerçekleştirildi.

Çanakkale de Truva Atı yanında Çanakkale Valiliği önünde bulunan alandaki sahada oynanan turnuva maçları büyük ilgi gördü.

Turnuva finaline, Gençlerbirliği, Kuzenler, International Students, Pask, Uni Avcılar, Bitse de Gitsek, Başakşehir Flamengo, Kompleksliii, FUTSAN ve RB Chelsea katıldı.

Genel toplam 320 takımın katıldığı turnuvada final maçı Kuzenler ve Kompleksliii takımı arasında oynandı.

Kuzenler’i 5-1 mağlup ederek Neymar Jr’s Five’ın Türkiye şampiyonu Kompleksliii oldu. Brezilya’daki dünya finaline katılmaya hak kazanarak büyük final için Brezilya’ya gidecek.

2018 Troya Yılı etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen turnuva CarrefourSA sponsorluğunda gerçekleşti.
Düzenlenen organizasyonda eski milli futbolcu İlhan Mansız da yer aldı. Neymar Jr’s Five yayıncısı Mervan Tepelioğlu ve İlhan Mansız turnuvaya katılan oyunculardan takım oluşturarak heyecanlı bir mücadele gerçekleştirdi.

Ünlü futbolcu İlhan Mansız, yaptığı konuşmada sokak futbolunun çocuk gelişiminde önemli bir etkisi olduğunu söyledi.
Sokak futbolu oynayarak teknik ve fiziksel açıdan çocukların kendini geliştirebileceğini aktaran İlhan Mansız, “Çocukların daha sonra futbola değerler katabileceği bir yer burası. Başta Brezilya olmak üzere Güney Amerika ülkeleri ve Türkiye gibi sokak kültürünün yüksek olduğu yerlerde birçok ünlü futbolcunun buralardan keşfedildiğini görüyoruz. Benim hayatımda da önemli bir rolü vardır. 9 yaşında Türkiye’ye geldim. Herhangi bir kulüpte top oynamadım. Mahalle arasında maçlarımız olurdu. Taştan kaleler yapardık. O şekilde kendimi geliştirdim.” ifadelerini kullandı.

Neymar Jr’s Five’ın Türkiye şampiyonu Kompleksliii, 21 Temmuz’da dünyanın dört bir yanında şampiyon olan takımlarla dünya finalinde mücadele edecek. Şampiyon olan takım dünyaca ünlü futbolcu Neymar Jr ile tanışarak maç yapma fırsatı yakalayacak.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler