26 Eylül 2022 Pazartesi

Troia Festivali Farklı Karşılaşmalara Sahne Oldu

55. Uluslararası Troia Festivali çerçevesinde pek çok etkinlik gerçekleşirken, satrançtan briçe çok sayıda sportif etkinlik de düzenlendi. Festival çerçevesinde Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında 24. Sokak Basketbol Turnuvası, 18 Mart Stadyumu Sentetik

Troia Festivali Farklı Karşılaşmalara Sahne Oldu
Haber Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2018 19:10 Etkinlik Haberleri

55. Uluslararası Troia Festivali çerçevesinde pek çok etkinlik gerçekleşirken, satrançtan briçe çok sayıda sportif etkinlik de düzenlendi.

Festival çerçevesinde Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında 24. Sokak Basketbol Turnuvası, 18 Mart Stadyumu Sentetik Sahada Troia Festivali Futbol Turnuvası, Anafartalar Spor Salonunda 16. Briç Turnuvası, ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ÖSEM’de Satranç Turnuvası düzenlendi. Turnuvalara merkez ve ilçelerden çok sayıda katılımcı ilgi gösterdi.

Turnuvaların arından ise madalya ve ödül törenleri düzenlendi. Bu kapsamda 16. Troia Briç Turnuvasının Lider kategorisinde Doğan İnan – Seçim Uysal, Senyör kategorisinde Sefer Köse – Bahtır Yazıcıoğlu , Karışık kategorisinde Meltem Serdaroğlu – İzzet Sami Kaplan ile Kadın kategorisinde Müzeyyen Sevgi Kılınç – Nadide Saltıel madalya almaya hak kazandı.

Türkiye’nin en eski açık satranç turnuvalarından olan Satranç Turnuvasında ise A Kategorisinde 7,5 puan ile birinci FM Orkhan Eminov, yedi puan ile ikinci IM Morteza Darban ve 6,5 puan ile üçüncü Davit Benidze olurken, B Kategorisinde ise sekiz puan ile birinci Emre Kocakaplan, 7,5 puan ile Can Şar ve Oktay İleri ikinci ve üçüncü oldu.
Turnuvada dereceye giren tüm katılımcılara ödülleri takdim edildi.

Paylaş:
3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Etkinlik Haberleri

3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Başladı

Çanakkale'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali" düzenlenen törenle

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Etkinlik Haberleri

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Programı

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Çanakkale'de fidanlar toprakla

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Etkinlik Haberleri

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Çanakkale'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda renkli görüntüler